کد مطلب 6119- ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱:۴۲


تقدیر از دو گروه برگزیده تئاتر قیروکارزین در جشنواره فجر فارس

از دو گروه موفق تئاتر قیروکارزین در جشنواره تئاتر فارس توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان تقدیر به عمل آمد؛«این داستان را اولین بار آسیابان پیری شنیده بود» به کارگردانی رزاق حسین‌نیا و «هوملت» به کارگردانی مجتبی حسینی قیری در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فارس درخشیدند.

به گزارش پرگون در مراسمی با حضور مسوولان محلی، هنرمندان و اهالی تئاتر قیروکارزین از بازیگران و عوامل دو نمایش «این داستان را اولین بار آسیابان پیری شنیده بود» به کارگردانی رزاق حسین‌نیا و «هوملت» به کارگردانی مجتبی حسینی قیری در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قیروکارزین با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل به عمل آمد.

در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فارس «این داستان را اولین بار آسیابان پیری شنیده بود» به کارگردانی رزاق حسین‌نیا از قیروکارزین با کسب جوایز فراوانی در بخش های مختلف راهی سی و ششمین جشنواره فجر شد ضمن این که  در بخش طراحی گریم نیز از میان نامزدهای بخش یادشده تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای نمایش «هوملت» به فرزانه رادفر و مهدی ستوده اهدا شد.

حمیدرضا فرهمندپور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قیروکارزین در این مراسم ضمن تقدیر از حضور اهالی هنر و پیشکسوتان نمایش اظهار داشت: تئاتر در قیروکارزین روز به روز مراحل رشد و تکامل خود را پشت سر می گذارد.

وی افزود: قیروکارزین با وجود تمام محرومیت ها دارای استعدادهای بزرگی در زمینه تئاتر است که باید به کشور معرفی شوند.

 فرهمندپور گفت: تئاتر«این داستان را اولین بار آسیابان پیری شنیده بود» به کارگردانی رزاق حسین‌نیا با درخشش خود در در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فارس قابلیت های هنر نمایش در قیروکارزین را به رخ رقیبان خود با وجود تمام کمبودها کشید.

در پایان این مراسم با حضور فرماندار و سایر مسوولان محلی از هنرمندان و پیشکسوتان هنر نمایش در قیروکارزین با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.