کد مطلب 6063- ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶:۴۸


یادداشت/

آقای روحانی، آنچه عقیده و باور مردم را می گیرد حقوق های نجومی، ناهار 500 میلیونی و فقر و بیکاری مردم است

آقای روحانی، آنچه امام رضا علیه السلام و ائمه را می گیرد فقر و بیکاری است؛ باید از جنابعالی بپرسیم دقیقاً بفرمائید شما و دولت ثروتمندان برای فقر و بیکاری این مردم چه کرد؟

به گزارش پرگون؛ حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در مناظره جمعه 22 اردیبهشت با کنایه خطاب به ابراهیم رئیسی گفت «بگذارید حداقل امام رضا علیه السلام برای مردم بماند» و با این سخن می خواست القاء کند که رئیسی از مسند تولیت آستان قدس سوء استفاده می کند.

امّا چند نکته:

1. تا کنون ابراهیم رئیسی در هیچ مناظره و سخنرانی انتخاباتی از این موقعیت خود نامی و بهره ای نبرده  است بلکه این مردم هستند که تفاوت ها و مدیریت جهادی یک ساله وی در آستان قدس را دیده اند و میدانند این تفکر اگر به تمام مملکت سرازیر شود، دیگر نامی از فقر باقی نخواهد ماند.

2. آقای روحانی، آنچه امام رضا علیه السلام و ائمه را می گیرد فقر و بیکاری است؛ باید از جنابعالی بپرسیم دقیقاً بفرمائید شما و دولت ثروتمندان برای فقر و بیکاری این مردم چه کرد؟
آیا یک سفر استانی با هزینه های گزاف در شأن یک دولت اسلامی است؟
البته شاید بگویید ثروت که گناه نیست، بله، ما هم می گوییم گناه نیست، امّا یک ثروتمند کجا میداند حال پدری را که چیزی جز شرمندگی ندارد که سر سفره خانواده اش بگذارد.

آقای روحانی!
شما اختیار دارید که با ثروتتان هرکار که بخواهید بکنید، امّا ملّت نمی تواند ببیند که از جیب مردم برای هزینه های گزاف دولت هزینه شود.
چرا در سفر یک روزه شما و دولتمردان محترم و ثروتمندتان به استان البرز 500 میلیون هزینه یک وعده ناهار می شود؟
جناب روحانی؛
آنچه عقیده و آرمان های مردم را هدف می گیرد، ناهار 500 میلیونی و حقوق های نجومی اطرافیان شماست، هزینه های دولت شماست که در این چند سال نسبت به گذشته 2.5 برابر شده است.

3. همانگونه که راستگویی دولتمردان باعث علاقه مندی مردم به نظام اسلامی می شود، دروغ و فریب هم مردم را از اسلام و حکومت اسلامی دور و ناامید می کند.
صداقت نداشتید به مردم بگویید چرا حقوق های نجومی را قانونی دانستید ولی یارانه که حق مردم است را مصیبت عظمای دولتتان دانستید.
با صداقت به مردم بگویید چرا نجومی بگیران در دولت شما ذخیره نظام معرفی شدند؟ مگر فرق آنها با بقیه مدیران این سرزمین چه بود که آنها حق داشتند حتی حق فراغت اولادشان را هم از سفره انقلاب تصاحب کنند، ولی یک مدیر که نقاط دور افتاده مشغول به خدمت است نباید چنین حقی را داشته باشد؟

بله آقای روحانی!
اگر مدعی هستید که امثال آقای رئیسی برای رأی از امام رضا (ع) اسم می برد( که نمی برد) ، چرا زمانی که نزدیکان شما به فسادهای کلان اقتصادی متهم شدند و پرونده شان در حال پیگیری بود و برای مظلوم نمایی به حرم امام رضا (ع) رفت و با لباس خُدّام عکس یادگاری گرفت، چرا فریادتان بلند نشد؟

آقای روحانی، پس از 4 سال زمان آن رسیده است که بگویید برای امیدوار شدن مردم به نظام و اسلام چه کرده اید؟ حکومت شما با حکومت علی (ع) چه شباهت ها و چه تفاوت هایی داشت؟

به امید روزی که برای چند رأی، صداقت و اخلاق زیر پا گذاشته نشود.

نویسنده: عمار فاطمی

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.