کد مطلب 6059- ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹:۴۳


یادداشت تحلیلی/

هدف روحانی از طرح مسائل هنجار شکنانه چیست؟

به نظر می رسد که روحانی در این مقطع از طرح این مسائل چند هدف را دنبال می کند.

به گزارش پرگون؛ حجت الاسلام حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در سخنان انتخاباتی خود در جمع مردم همدان اقدام به طرح مسائل هنجار شکنانه ای کرده است.

به نظر می رسد که روحانی در این مقطع از طرح این مسائل چند هدف را دنبال می کند:

1. شاید مهمترین هدف روحانی به مناظره پیش رو مربوط باشد، چراکه آخرین مناظره با موضوع اقتصادی است و می تواند برای وی یک چالش بزرگ محسوب شود. روحانی با طرح این مسائل می خواهد بیشتر وقت مناظره را به پاسخگویی رقبایش به اتهامات بگذارند و از اصل موضوع که اقتصاد است غافل شوند.
روحانی در همدان به مسائلی اشاره کرده است که اسناد حمایت وی در سالهای گذشته از این مسائل موجود است و وی نمی تواند از آنها فرار کند.

2. دومین هدف روحانی از طرح مسائل هنجارشکنانه می تواند جمع آوری آراء مخالفان نظام باشد. البته پیشتر کرباسچی این رسالت را با حمله به مدافعان حرم آغاز کرده است و روحانی این مسیر را ادامه داد. سخنان روحانی نه تنها در قالب یک نامزد ریاست جمهوری نمی گنجید، بلکه بیشتر به سخنان اپوزیسیون شباهت داشت و این جای بسی تعجب دارد.
حسن روحانی خطر عبور اصلاح طلبان از خودش را نیز احساس کرده است و برای جلب آراء آنان، سخنانی مطرح می کند تا نظر بزرگان این جریان را به خودش جلب کند.

3. شاید سومین هدف روحانی همان شیوه همیشگی فرافکنی باشد، چونکه کارنامه 4 ساله وی چیزی برای ارائه ندارد و مجبور است مردم را به چیزهای دیگر سرگرم کند.
یک روز بحث لغو کنسرت، یک روز رفع حصر سران فتنه، یک روز دیوار کشیدن در پیاده رو خیابانها و مانند اینها؛ به نظر می رسد طرح این مسائل تنها برای اینست که مردم از وی درخواست کارنامه اقتصادی 4 ساله نکنند.

به هرحال گذر زمان باعث می شود که هم هدف روحانی مشخص تر شود، و هم سطح آگاهی و بصیرت مردم محکی جدّی بخورد که آیا مسئله امروز جامعه کنسرت و رفع حصر فتنه گران است یا رفع مشکلات اقتصادی؟

نویسنده: عمار فاطمی

پایان/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.