کد مطلب 6045- ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۳:۴۷


رئیس دادگستری قیروکارزین خبر داد؛

برخورد قاطع با متخلفان انتخابات در فضای مجازی و حقیقی / رصد فعالیت کاندیداها توسط ستاد پیشگیری جرائم و تخلفات انتخاباتی

رئیس دادگستری قیروکارزین گفت: تبلیغات خارج از ضوابط تعریف شده که زمینه اخلال در نظم، قانون شکنی و عبور از خطوط قرمز نظام و ارزش های انقلاب باشد، با حساسیت بررسی و در چارچوب قانون برخورد قاطع خواهد شد.

به گزارش پرگون؛ محمود فخارزاده رئیس دادگستری شهرستان قیروکارزین در گفت و گو با خبرنگار پرگون ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه، با اشاره به موضوع انتخابات گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی آراء مردم تعیین کننده است.

وی افزود: قانون اساسی تصریح دارد که این نظام مبتنی بر توحید است و خدمت در چنین حکومتی که اساس آن توحید است با خدمت در دیگر نظام ها فرق دارد.

فخارزاده ادامه داد: انتخابات امانت بزرگ و ارزشمند ملّی و اسلامی است و شورای محترم نگهبان و مجموعه های قضایی، نظارتی، اجرایی و امنیتی امانت دار این امانت بزرگ هستند.

وی گفت: حضور مردم در همه انتخابات موجب گردیده که روح و نیروی تازه ای در کالبد کشور، ملّت و انقلاب جاری شود.

رئیس حوزه قضایی شهرستان قیروکارزین بر حساسیت همه مسئولان در خصوص فضای انتخابات اشاره کرد و افزود: تبلیغات در فضای حقیقی و فضای مجازی در چارچوب قانون و در موعد مقرر پذیرفتنی است و تبلیغات خارج از ضوابط تعریف شده که زمینه اخلال در نظم، قانون شکنی و عبور از خطوط قرمز نظام و ارزش های انقلاب باشد، با حساسیت بررسی و در چارچوب قانون برخورد قاطع خواهد شد.

رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی شهرستان قیروکارزین ضمن تشریح جایگاه قانونی این ستاد، بیان کرد: عملکرد این ستاد با همکاری اعضا در انتخابات گذشته باعث گردید شاهد فضای انتخاباتی سالم و رقابتی در سطح شهرستان باشیم و این امر زمینه حضور و مشارکت حداکثری را فراهم ساخت.

فخارزاده، اصول اصلی و اساسی فعالیت ستادهای پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی را پیشی بینی به موقع، برخورد سریع و خارج از نوبت با هدف جلوگیری و کاهش جرائم و تخلفات انتخاباتی دانست و دعوت، فراخوانی، توجیه و متعهدسازی کاندیداها و مسئولان مؤثر در فرایند انتخابات و اعضای اصلی ستادهای انتخاباتی آنان را به عنوان مهمترین راهبرد در پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در این ستادها بیان کرد.

عالی ترین مقام قضایی قیروکارزین از ابلاغ دستورالعمل تشکیل این ستاد در شهرستان خبر داد و گفت: در مجموعه قضایی شعبات ویژه در دادسرا و دادگاه در راستای پیگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی اختصاص یافته که از هم اکنون با کمک سایر نهادهای ذیصلاح رصد تبلیغات خلاف مقررات و خارج از ضوابط و همچنین فعالیت های خارج از عُرف کاندیداها و طرفداران آنان را بر عهدا دارد.

رئیس دادگستری شهرستان قیروکارزین ضمن توصیه و دعوت از همه آحاد مردم جهت شرکت در انتخابات پیش رو، اضافه کرد: ایجاد فضای با نشاط انتخاباتی تنها در سایه عمل به قانون و احترام به مقررات موضوعه، عملی و اجرایی می شود.

وی در پایان اظهار داشت: مردم نسبت به سوء استفاده برخی گروه ها از تجمعات هوشیار باشند و ترفندهای دشمنان در جهت تخریب فضای سالم و با نشاط انتخابات را خنثی کنند.

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.