کد مطلب 5945- ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۱۹:۱۶


فرماندار قیروکارزین:

تا این لحظه فقط یک چهارم ظرفیت سد سلمان فارسی قیروکارزین آبگیری شده است

فرماندار قیروکارزین گفت: در بارندگی های اخیر بیش از 100 میلیون متر مکعب آب در حوضچه سد سلمان فارسی قیروکارزین ذخیره شده است.

به گزارش پرگون؛ اشکان کاظمی فرماندار قیروکارزین در مصاحبه با خبرنگاران گفت: سد سلمان فارسی قیروکارزین با حجم ذخیره 1 میلیارد و 400 میلیون متر مکعب در حال حاضر یک چهارم ظرفیت آن آبگیری شده است.

وی افزود: با ذخیره 100 میلیون متر مکعبی بارندگی های اخیر حجم آب پشت سد به 350 میلیون متر مکعب رسیده  است که امیدواریم با تداوم بارش ها به این میزان افزوده شود. 

فرماندار قیروکارزین اظهار داشت: در بارش اخیر میزان مصرف یک ساله آب شرب و کشاورزی  ذخیره شده است. 

کاظمی در ادامه بیان داشت: سد سلمان فارسی هم اکنون آب شرب شهرستانهای لارستان و خنج و بخشی از شهرستان قیروکارزین و آب کشاورزی قسمتی از دشت های زیر دست را تامین میکند. 
وی افزود: سد سلمان فارسی قیروکارزین در آینده آب شرب شهرستان قیروکارزین و جهرم را نیز تامین خواهد کرد. 

سد سلمان فارسی قیروکارزین بر روی رودخانه قره آغاچ در تنگه کارزین و در نزدیکی شهر قیر ساخته شده است. هدف از ایجاد این سد تأمین آب آشامیدنی شهرهای پایین دست و آب کشاورزی دشت‌های قیر، کارزین، علی‌آباد، افزر و لاغر، تولید انرژی برقابی، کنترل سیلاب و احیای اراضی شور بوده است و دسترسی به محل از طریق راه اختصاصی آسفالته به طول ۳/۱ کیلومتر منشعب از کیلومتر ۱۲ جاده قیر به فیروزآباد انجام می شود.

پایان/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.