کد مطلب 5839- ۲۱ دي ۱۳۹۵ - ۷:۰۱:۳۰


یادداشت تحلیلی؛

چرا رسانه های بیگانه نمی توانند هاشمی رفسنجانی را به نفع خودشان مصادره کنند؟

اینبار می خواهند هاشمی رفسنجانی را به نفع خودشان مصادره کنند، کاری که خنّاسان در زمان حیاتش موفق به انجام آن نشدند را می خواهند پس از مرگش انجام دهند ولی باز هم اشتباه می کنند، زیرا هاشمی رفسنجانی نشان داد که مصادره شدنی نیست و پیوند او با انقلاب و رهبری ناگسستنی است.

به گزارش پرگون؛ پس از درگذشت ناگهانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رسانه های مختلف با توجه به سلیقه و دیدگاه های جناحی خود به این موضوع پرداختند که در میان رسانه های داخلی یک وحدت کلمه وجود داشت و آنهم سابقه درخشان آیت الله هاشمی رفسنجانی است.

اما نوع پرداختن رسانه های بیگانه به این حادثه قابل تأمل است، از سکوت معنادار در ساعات ابتدائی خبر درگذشت، تا شایعه پراکنی های مغرضانه و ماهی گرفتن از آب گل آلود.

بسیار مشخص است که یک جریان مطرود که درگذشته از مردم انقلابی ایران سیلی خورده است، به دنبال برگشتن به کف خیابان و ایجاد آشوب و خودنمایی است و به قول معروف می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند. جریانی که خیانت های آنها به جمهوری اسلامی هرگز از خاطره تاریخی ملت پاک نخواهد شد.

ابتدا از ترور بیولوژیک رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سخن می گویند، سپس با تقطیع سخنان فرزندان وی، می خواهند درگیری آنها با مسئولان نظام را القاء کنند و چه زود رسوا شدند، و در کمال ناباوری برای دفاع از هاشمی رفسنجانی به همرزمان او و آرمان های او حمله می کنند! به راستی به دنبال چه هستند؟

آنها رسانه ملّی را «رسانه میلی» خطاب میکنند در حالیکه انتخاب سلیقه ای اخبار و رویدادهای ایران توسط آنها، از اداره میلی این رسانه ها و تضاد و تقابل مستقیم با مردم ایران حکایت دارد.
اگر اختلافی میان سازمان ها و شخصیت های ایرانی رخ دهد، یک دعوای خانوادگی است که یک روز حل می شود، اما این به معنای دشمنی نیست. مردم به خوبی دوست و دشمن را از هم تشخیص می دهند و خوب می دانند رسانه هایی که با پول ملکه انگلیس برای ایرانی ها راه اندازی می شود، برای کمک به مردم ایران نیست بلکه تنها به دنبال سیاست های تفرقه انگیزشان هستند.

اینبار می خواهند هاشمی رفسنجانی را به نفع خودشان مصادره کنند، کاری که خنّاسان در زمان حیاتش موفق به انجام آن نشدند را می خواهند پس از مرگش انجام دهند ولی باز هم اشتباه می کنند، زیرا هاشمی رفسنجانی نشان داد که مصادره شدنی نیست و پیوند او با انقلاب و رهبری ناگسستنی است.

این قوم حتی با خودشان نیز صادق نیستند، از یک طرف سنگ آیت الله هاشمی رفسنجانی را به سینه میزنند و از طرفی به موضع گیری های آن مرحوم دهن کجی میکنند. 
بازبینی آخرین فایل سخنرانی آقای هاشمی رفسنجانی و همچنین سخنرانی های چند سال اخیر وی، نشان میدهد که هاشمی رفسنجانی عمیقاً به نظام و علی الخصوص شخص آیت الله خامنه ای دلبستگی و اعتقاد داشت، اما رسانه های معلوم الحال دائماً به مقام معظم رهبری حمله می کنند و هربار به یک بهانه از ایشان بدگویی می کنند.

امّا واقعیت اینست که هاشمی رفسنجانی مصادره شدنی نیست و این خناسان باز هم راه به جایی نخواهند بُرد، زیرا هاشمی رفسنجانی ثابت کرد اختلاف نظرها هرگز باعث نادیده گرفتن جایگاه رهبری نخواهد شد.
مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از آنکه مقام معظم رهبری عمل جراحی انجام میدهند، به ملاقات وی می رود و آن گفت و گوی معروف شکل می گیرد. وقتی مقام معظم رهبری خطاب به آقای هاشمی می گویند: «شما چرا با این حالتان تشریف آوردید؟»، ایشان در پاسخ می گوید:«اینکه چیزی نیست، ما برای شما حاضریم جانمان را فدا کنیم، حالا که دیدم حالتان بهتر است با خیال راحت به خانه برمیگردم».

پیام تسلیت مقام معظم رهبری نیز ثابت کرد که هیچکس برای ایشان هاشمی رفسنجانی نمی شود زیرا در قسمتی از این پیام آمده است که: «با فقدان هاشمی اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی شناسم که تجربه ای مشترک و چنین دراز مدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ ساز به یاد داشته باشم»

انتقادها از برخی موضع گیری های آیت الله هاشمی رفسنجانی باعث نمی شود که مردم و سیاسیون زحمات ایشان در اوایل انقلاب و پس از آن را فراموش کنند، مکتب امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (حفظه الله) به ما می آموزد که حبّ و بغض شخصی را هرگز ملاک ارزیابی هایمان قرار ندهیم.

پایان/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.