کد مطلب 5827- ۱۷ دي ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵:۳۰


امام جمعه قیروکارزین:

حجاب جزء تاریخ مردم ایران است/ همه ادیان الهی سفارش به حجاب کرده اند

خطیب جمعه قیروکارزین گفت: این لکه ننگ یعنی کشف حجاب که در پرونده سیاه خاندان پهلوی ثبت شد، حاکی از آنست که رژیم پهلوی هیچ شناختی نسبت به ملت ایران نداشته است، چراکه حجاب در این کشور تاریخچه ای بزرگ دارد و جزء تاریخ مردم ایران است.

به گزارش پرگون؛ حجت الاسلام والمسلمین عنایت الله اکبری خطیب جمعه قیروکارزین در خطبه های امروز با اشاره به سالروز دستور کشف حجاب توسط رضاشاه در سال 1314 هجری شمسی، گفت: حجاب از ضروریات کلیه ادیان است و مختص یک دین یا یک مکتب نیست، در انجیل و تورات داستان هایی موجود است که حکایت از حجاب در آن ادیان دارد.

وی افزود: این لکه ننگ یعنی کشف حجاب که در پرونده سیاه خاندان پهلوی ثبت شد، حاکی از آنست که رژیم پهلوی هیچ شناختی نسبت به ملت ایران نداشته است، چراکه حجاب در این کشور تاریخچه ای بزرگ دارد و جزء تاریخ مردم ایران است.

اکبری با بیان اینکه مردم ایران در ادوار مختلف حجاب را برای پوشش خود برگزیده اند، گفت: در تخت جمشید در حال حاضر نمادهایی وجود دارد که نشان میدهد بانوان در آن دوران نیز حجاب داشته اند، همچنین در زمان قاجار نیز زنان ایرانی با حجاب کامل در جامعه حضور پیدا می کرده اند.

خطیب جمعه قیروکارزین در ادامه اظهار داشت: بدون شک برهنگی برای هیچکس شخصیت نمی آورد بلکه این حجاب است که ارزش و شخصیت را برای صاحبش به ارمغان می آورد، این مسئله هم برای خانم ها و هم برای آقایان صادق است.

وی ضمن ابراز تأسف از وضعیت حجاب و طلاق در جامعه، گفت: بی بند وباری کنونی در مورد حجاب، نتیجه آن تفکر غلطی است که می گفتند سخت نگیرید، مگر چند تار موی یک زن بیرون باشد چه اتفاقی می افتد؟ حالا کار به جایی رسیده است که دیگر نمی توانند این بحران را مدیریت کنند.

وی افزود: اگر مسئله حجاب کنترل شود، بسیاری از معضلات اجتماعی و خانوادگی مانند طلاق، روابط نامشروع، تجاوزات و مانند آن نیز پیشگیری و یا درمان خواهد شد.

اکبری با بیان اینکه سن فرهنگ سازی درباره حجاب در خردسالی است، گفت: اینکه بخواهیم دختران را از سنین نوجوانی و جوانی با حجاب آشنا کنیم کار سختی است، باید از کودکی آنهم به صورت تشویق و ترغیب، نه با اجبار و تهدید، فرزندانمان را با حجاب و زیبایی های آن آشنا کنیم.

خطیب جمعه قیروکارزین با اشاره به کم آبی شدید قیروکارزین و عدوم بارش باران، نمازگزاران و سایر مردم شهرستان را به ترک گناه، دوری از مال حرام، دوری از ظلم و ستم، دوری از نافرمانی از پدر و مادر، انجام صله رحم، امر به معروف و نهی از منکر، سبک نشمردن نماز، پرداخت زکات و کمک به فقرا سفارش کرد.

وی افزود: بعد از هر نماز 70 بار استغفار کنید چراکه استغفار دوای همه دردهاست.

اکبری در پایان گفت: چنانچه پس از انجام این سفارشات تا جمعه هفته آینده باران رحمت الهی بر این مردم نازل نشد، برنامه ریزی می کنیم تا نماز باران در شهرستان خوانده شود.

پایان/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.