کد مطلب 5790- ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰:۴۱


امام جمعه قیروکارزین:

رواج امر به معروف و نهی از منکر مساویست با آبادانی و اصلاح کشور

امام جمعه قیروکارزین رواج امر به معروف و نهی از منکر را باعث اصلاح و آبادانی کشور دانست.

به گزارش پرگون، حجت الاسلام عنایت الله اکبری امام جمعه شهرستان قیروکارزین در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: حادثه بزرگ عاشورا در تاریخ بشریت از محوری ترین حادثه شمرده شده است که  به عنوان مهمترین ضامن بقای انسانیت به شمار می رود.

اکبری با بیان اینکه حماسه عاشورا بالاترین امر به معروف و نهی از منکر است گفت: امام حسین(ع) آمد اسلامی را معرفی نمایند  که اسلام سلطنتی  نباشد و در همین راستا جلوی اسلام سرمایه داری، التقاطی و وارونه را بگیرد.

وی افزود: امروز در جهان اسلام، اسلام آمریکایی و شیعه انگلیسی در حال ترویج است که شعیان باید با بصیرت افزایی در مقابل آن ها ایستادگی و مقاومت کنند.

امام جمعه قیروکارزین با بیان اینکه امام حسین(ع) برای امر به معروف و نهی از منکر و تشکیل حکومت اسلامی حرکت کردند اظهار داشت: عزاداری ها باید در چارچوب مکتب امام حسین (ع) باشد در حالی که عده ای سکولاریسم و جدایی دین از سیاست را در بین مردم دنبال می کنند.

وی با اشاره به اینکه عاشورا محک دین داری واقعی بود و دین داران سطحی از قافله عاشورا جدا شدند عنوان کرد: جامعه عزادار سید الشهداء و همه در صحنه اند اما در جامعه اسلامی نباید گرانفروشی، خیانت، قطع رحم، طلاق، ربا و معظلات اجتماعی دیگر وجود داشته و پررنگ باشد.

رئیس ستاد امر به معروف ونهی از منکر شهرستان قیروکارزین عنوان کرد: امر به معروف ونهی از منکر این نیست که فقط مصداق بی حجابی  منکر باشد اما در جامعه کسی به منکر اسراف توجه و دقت  نمی کند و در حالی که از لحاظ اسلام منکر است.

وی با اشاره به رواج مصادیقی از منکرات اسراف  در جامعه گفت: اسراف در مصرف میوه، لباس حتی لوازم خانه ها وجود دارد به طوری که خانواده های زیادی برای تهیه جهازدخترشان دچار مشکل توانایی فراهم کردن آن را ندارند.

اکبری پرخوری، پارک اتومبیل نابجا، آشغال ریختن، بی خودی بوق زدن اتومبیل ها، اختلاط زن و مرد را از دیگر مصادیق امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد.

امام جمعه قیروکارزین  پاشیدن یأس و ناامیدی در جامعه را از دیگر منکرات در جامعه دانست و گفت: عده ای کتمان حق می کنند و در برابر دیگران حالتی بی تفاوتی به خود می گیرند در حالی که جامعه ای که این همه عزاداری و هیئات مذهبی دارد نباید این گونه باشد.

اکبری تصریح کرد: اگر اصلاح کشور و جامعه و برکت و آبادانی را می خواهیم باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه رواج یابد.

وی با اشاره به حدیثی از حضرت موسی(ع) با اگر برادرت را در حال گناه دیدی که او را نهی نکردی مطمئن نباش که در گناه او شریک نیستی

اکبری ادامه داد: پیامبر خدا(ص) فرمودند كسى كه امر به معروف و نهى از منكر كند جانشين خدا و پيامبر در روى زمين است.

امام جمعه قیروکارزین  با خاطرنشان کردن اینکه چرا مردم در خیابان گناهی را مشاهده می کنند و چیزی گفته نمی شود؟  روزه خواری در ماه مبارک رمضان انجام می گیرد  کسی تذکر نمی دهد گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر را با قلب، زبان  و عمل و با روش صحیح آن انجام نگیرد جامعه روز به روز مشکلاتش بیشتر می شود.

وی با اشاره به آثار ترک امر به معروف و نهی از منکر گفت: پیامبر خداوند می فرمانید امت من از انجام امر به معروف و نهی از منکر سر پیچی کنند و به یدگیر واگذار کنند گوبا با خداوند اعلام جنگ کرده اند.

اکبری ازدیگر آثار ترک امر به معروف و نهی از منکر را تسلط بدان را بر خوبان دانست.

گفتنی است بعد از خطبه های نماز جمعه  قطعنامه راهپیمایی امر به معروف و نهی از منکر در شش بند توسط فرمانده سپاه قیروکارزین و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قرائت گردید.

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.