کد مطلب 5747- ۳۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲:۵۴


امام جمعه قیروکارزین:

پس از این همه جنایت، دست دراز کردن ما برای آشتی با آل سعود یعنی ذلّت

امام جمعه قیروکارزین ضمن انتقاد از کسانی که می گویند باید دست آشتی به سوی آل سعود دراز کنیم، این خواسته را ذلت برای ملت ایران توصیف کرد.

به گزارش پرگون، حجت الاسلام اکبری در مصاحبه با پرگون درباره حوادث و رویدادهای پیرامون رژیم طاغوتی عربستان سعودی گفت: فاجعه منا یک از تلخ ترین حوادث تاریخ اسلام  در مکه بشمار می رود، جایی که باید حرم امن الهی باشد با کوتاهی و قصور باعث این جنایت شدند و این جنایت در پرونده تاریخی آنها ثبت گردیده، مطمئناً خون شهدای مظلوم منا گریبان آل سعود را خواهد گرفت و این وعده الهی است.

اکبری افزود: آل سعود مجرم است و باید در محاکم بین المللی مجازات شود، امّا گستاخی آنها به حدی است که حتی یک عذرخواهی ساده هم نکردند و این اوج بی شرمیست.

وی اظهار داشت: در تاریخ اسلام شجره خبیثه از ابوسفیان ها شروع شد، توسط امثال معاویه، عبدالله بن زبیر و... ادامه پیدا کرد و امروز هم توسط آل سعود دنبال می شود. هدف اینها ایستادگی مقابل اسلامی حقیقی و انحراف اسلام از مسیر الهی است، داعش و تکفیری ها ثمره ی همین شجره خبیثه است.

امام جمعه قیروکارزین ضمن انتقاد از کوتاهی در پیگیری قانونی جنایات آل سعود تأکید کرد: تا کنون اقدام جدی صورت نگرفته است و انتظار می رود جنایات این رژیم از طریق مراجع قانونی بین المللی پیگیری شود، کشورهای اسلامی بنشینند و تصمیم بگیرند که آیا آل سعود صلاحیت اداره حرمین شریفین را دارد یا خیر؟ چرا کشورهای اسلامی از موضع ضعف با آل سعود برخورد می کند؟

وی ادامه داد: خانواده هایی که در فاجعه منا عزیزانشان را از دست دادند، انتظار دارند که دولت پیگیری های جدی تری در این زمینه اتخاذ کند، حق این مظلومین را باید از حلقوم آل سعود بیرون کشید.

اکبری در پایان تأکید کرد: ایران برادری اسلامی خود را در برابر آل سعود انجام داده و تاکنون هم بیش از حد معمول کوتاه آمده است، امّا پس از این همه جنایت و کج دهنی اگر بازهم ما بخواهیم پیش قدم شویم برای برطرف کردن کدورت ها، این چیزی جز ذلت نیست و هیچ کسی این رفتار را در برابر آل سعود نمی پذیرد. در دیدگاه اسلام و انقلاب پذیرفتنی نیست که کسی بگوید با این همه جنایت و دهن کجی بازهم ما دست اول را سوی آل سعود دراز کنیم، اگر احترام حرمین شریفین نبود آل سعود ارزش حتی برقراری کمترین ارتباط را هم نداشت.

پایان/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.