کد مطلب 5711- ۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۴:۲۰:۱۳


معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری فارس:

دولت یازدهم به تمام وعده های انتخاباتی خود عمل کرده است

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به بحث لغو کنسرت ها گفت: مردم هم کار می خواهند و هم شادی می خواهند، نمی شود که شادی مجاز و مباح را از مردم دریغ نمود و فقط ماشینوار مردم کار کنند.

به گزارش پرگون؛ هادی پژوهش معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری فارس شب گذشته در همایش تجلیل از مدیران و کارمندان نمونه شهرستان قیروکارزین اظهار داشت: دولت تدبیر و امید موفق شد تورم 40 درصد را به زیر 10 درصد برساند و این یکی از بزرگترین دست آوردها در حوزه اقتصاد است.

وی درباره دیگر دست آوردهای اقتصادی کشور در دولت یازدهم گفت: ما توانستیم نرخ رشد اقتصادی کشور را از منفی 6.6 به مثبت 4 برسانیم و این یعنی رشد بیش از 8 درصدی را در این زمینه داشته ایم، کارخانه های بزرگی در کشور راه اندازی شدند، کشتیرانی تجاری ما در سایه رفع تحریم ها رونق گرفته است و گروه های مختلف اقتصادی از سراسر دنیا در راه کشور ما برای سرمایه گذاری هستند.

پژوهش خاطرنشان کرد: امیدواریم در سایه کاهش تورم و افزایش نرخ رشد اقتصادی، رونق نیز ایجاد شود که البته نیازمند همکاری و همراهی ملی در این زمینه هستیم تا این رکود حاکم بر جامعه نیز مرتفع شود و تا زمانی که مسئله رکود و مسئله بیکاری حل نشود آثار زحمات دولت در بین مردم ملموس نخواهد بود.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری فارس تصریح کرد: فردی از من سؤال کرد چطور شما اعلام می کنید تورم کاهش پیدا کرده در حالی که آثار آن در زندگی مردم دیده نمی شود؟ در پاسخ این شخص گفتم که دولت اگر نانی بر سر سفره های مردم نگذاشته است، قطعاً نان از سر سفره مردم نیز برنداشته است.

وی ادامه داد: فراموش نمی شود که در دولت قبل قیمت ارز طی نوسانات فراوان از 8000 ریال به مرز 50000 ریال رسید اما طی سه سال گذشته این فراز و نشیب های بازار ارز کنترل شد و این کار سنگین و بزرگی بود.

پژوهش در باب امنیت کشور نیز اظهار داشت: ما الحمدلله از امنیت خوبی در کشور برخوردار هستیم، امروزه شخصی در عراق وقتی از منزل خود خارج می شود هرگز نمی داند که دوباره به خانه بازمیگردد یا نه، عراق، سوریه افغانستان و... جان و مال و نوامیس مردم در این کشور در خطر است ولی در کشور ما هم امنیت روانی حاکم است و هم امنیت اجتماعی در سراسر کشور حکم فرماست.

وی افزود: امروزه اگر کسی از مرز ایران وارد شود برای عملیات های تروریستی، به روستا نرسیده دستگیر می شود و قضیه دستگیری تروریستها در کرمانشاه گویای این حقیقت است که همه گروهک ها برای ناامن کردن کشور ایران ناکام بوده و خواهند بود.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری فارس تأکید کرد: کشور ما شبیه یک جزیره آرام و امن در میان دریایی از آتش است، افغانستان در آتش جنگ میسوزد، عراق، سوریه، یمن و... اینها در آتش جنگ در حال نابود شدن هستند.

وی با اشاره به تعریف صحیح امنیت بیان داشت: گاهی می خواهند یک سرقت یا یک قتل را به پای نا امنی بگذارند، این درست نیست، چراکه در همه جای دنیا این جنایات اتفاق می افتد و از زمانی که حضرت آدم به روی زمین آمد قابیل برادرش هابیل را به قتل رساند و این نشان دهنده اینست که ریشه کن کردن جرائم کار آسانی نیست.

پژوهش ادامه داد: عجز و ناتوانی یک نظام آن زمانیست که نتواند با متخلفین و مجرمین برخورد کند و این یعنی نا امنی، اما در کشور ما قدرت دستگاه های نظامی و انتظامی و قضایی بر کسی پوشیده نیست، ضاربانی که هفته گذشته در شیراز با تبر مرتکب قتل شده بودند روز گذشته یکی در اردکان یزد و دیگری در خرم آباد لرستان دستگیر شدند، آیا امنیتی بالاتر از این وجود دارد؟ پس شکرگزار این نعمت امنیت باشیم.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری فارس عنوان داشت: دولت یازدهم و در رأس آن دکتر روحانی به تمام وعده های انتخاباتی خود عمل کرد که یکی از آنها برگرداندن عزت به ایران و ایرانی بود که این مهم توسط برجام اتفاق افتاد و امروز عزتی بالاتر از این نیست که نام ایران و ایرانی در دنیا به نیکی یاد می شود.

وی اظهار داشت: عده ای در لابلای دعواهای سیاسی این دست آوردهای بزرگ را نمی بینند و تخریب دولت را به طرق مختلف در دستور کار خود قرار داده اند، از حقوق های نجومی گرفته تا بحث برگزاری کنسرت ها را در جهت تخریب دولت استفاده می کنند.

پژوهش با اشاره به بحث لغو کنسرت ها گفت: مردم هم کار می خواهند و هم شادی می خواهند، نمی شود که شادی مجاز و مباح را از مردم دریغ نمود و فقط ماشینوار مردم کار کنند.

وی به نقل از آیت الله حائری شیرازی افزود: نمی شود جلوی کاری که از نظر فقهی مباح است را گرفت و ملاک حکومت و دولت در چنین مواردی نظر ولی فقیه است و این شدنی نیست که نظر فقهی تمامی مراجع درباره مسائل مد نظر قرار داده شود، آنجایی باید جلوی کنسرت ها گرفته شود که بخواهد گناهی انجام بگیرد یا لهو و لعبی صورت بگیرد، آنجایی باید برخورد شود که حریم حرمت های الهی شکسته شود.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری فارس در پایان اضافه کرد: بحث حقوق های نجومی در دولت قبل تصویب شده بود و در این دولت کشف شد، اما عده ای از آن بهره برداری سیاسی نمودند غافل از اینکه پرداختن به این موضوع باعث بی اعتمادی مردم می شود چراکه مردم گمان می کنند یک عده دزد مسئولیت را در کشور بر عهده دارند و دائماً می دزدند و می خورند.

پایان/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.