,January 2017 20
نظرسنجی

کدام نهاد در رونق بخشیدن به مساجد مؤثرتر بوده است؟

پایگاه مقاومت بسیج

کانون فرهنگی مساجد

هیئت های مذهبی

همه موارد

پربازدیدترین ها

آرشیو

دولت یازدهم به تمام وعده های انتخاباتی خود عمل کرده است

گزارش تصویری اختصاصی پرگون از سیل 13 مرداد در مبارک آباد

قاتل شهردار مبارک آباد دستگیر شد

عراق و شام مقدمه زمین گیر کردن ایران بود / دفاع از حریم اهل بیت (ع) دفاع از ایران است

کاروان شمیم وحی با حضور استاد حاج حامد شاکرنژاد در قیروکارزین+تصاویر

شهر مبارک آباد در محاصره ی مهاجران غیرقانونی افغان/مسئولین چاره ای کنند

استراحت خطرناک کارگر خسته قیروکارزینی پشت وانت بار در حال حرکت + عکس

دیدار اخیر دختر هاشمی به مشکلات اعتقادی این خانواده مربوط است/ هاشمی اگر انقلابی بود در این پیچ تاریخی کنار رهبری می ماند

زن و شوهر جهانگرد آلمانی پس از 10500 کیلومتر رکاب زدن به قیروکارزین رسیدند + عکس

رمز موفقیت یک معلم چیست؟

مطالبات به حق مردم قیروکارزین بر زمین مانده است

تنها شاگرد زنده ی ملک الشعرای بهار هستم/عکس العمل علامه طباطبایی پس از خبر شهادت استاد مطهری

دیدار سردار سلیمانی با رهبر انقلاب + عکس

وقف 3200 متر زمین برای ساختمان آموزشی و خوابگاه مؤسسه فرهنگی قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) کارزین

شهرام قائدی: عید نوروز به عشق مادرم به قیروکارزین می آیم / 60% چهره شدن شانس است/ بغض هایم نمیگذارند بیش از سه کلمه درباره ی شهدا حرف بزنم

بوق و کرنا

آرشیو

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

اعلام موجودیت «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی»/حمایت چهره های سرشناس از این جبهه

درمان ناباروری با تعرفه های دولتی

دولت یازدهم رکورددار بدترین عملکرد در پارس جنوبی/ «توتال» چکونه گاز ایران را به قطری‌ها داد؟

مادر شهید بحرانی اولین شهید انقلاب در قیروکارزین به فرزند شهیدش پیوست

دیدار اخیر دختر هاشمی به مشکلات اعتقادی این خانواده مربوط است/ هاشمی اگر انقلابی بود در این پیچ تاریخی کنار رهبری می ماند

رمز موفقیت یک معلم چیست؟

حرکت ارزشی کورش کرمپور در برابر استادش + عکس

ظرفیت فوق العاده منطقه تنگ کارزین و سدّ سلمان فارسی برای تبدیل شدن به قطب گردشگری + تصاویر

شهرام قائدی: عید نوروز به عشق مادرم به قیروکارزین می آیم / 60% چهره شدن شانس است/ بغض هایم نمیگذارند بیش از سه کلمه درباره ی شهدا حرف بزنم

فیلم/ پیام تبریک شهرام قائدی ستاره سینما و تلوزیون به مردم استان فارس و شهرستان قیروکارزین به مناسبت عید نوروز 95

تولید 500 هزار تن انواع مرکبات در قیروکارزین

جرائم سنگین در انتظار متخلفان چهارشنبه پایان سال

خط قرمز ما امام ، رهبری و شهدا هستند / اولویتم برای قیروکارزین جاده ی قیر به فیروزآباد و بحث سدّ سلمان است

برای اعتماد به لیستها ببینید چه کسانی آنها را تهیه کرده اند / نفوذ یعنی تغییر شاکله ی فکری جامعه از مقاومت به سازش

تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۰۳:۲۳
یادداشت/

سرمایه های انسانی شهرستان را دریابیم

شهرستان قیروکارزین همواره از کم تنش ترین شهرستان ها و مناطق در مسائل سیاسی و اجتماعی بوده و ظرفیت تعامل و همکاری نخبگان و فرهیختگان آن از جریانات و جناح های سیاسی بسیار بالاست.
سرمایه های انسانی شهرستان را دریابیم

نیروی انسانی بزرگترین و با ارزش ترین دارایی و سرمایه هر ملتی محسوب می شود. امروزه عامل اصلی تعیین کننده در جایگاه و ارزش ملت ها ماشین آلات و تجهیزات نیست بلکه نیروی انسانی کارآمد و خلاق است. یکی از ارکان مهم توسعه، نیروی انسانی متخصص و ماهر است.
معمولا در جابجایی قدرت سیاسی و اجرایی در همه کشورها بویژه کشور ما تغییراتی در مسئولیت های اجرایی و سیاسی و بدنه مدیریتی کشور ایجاد می شود که می تواند در صورت اصل قرار دادن منافع عمومی و توجه به پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور و شهرستان و بکارگیری دقت لازم در انتصاب افراد منشأ برکات و ثمرات فراوانی نیز باشد.
غالباً افرادی که خود را در سطح ملی و شهرستانی در معرض انتخاب مردم قرار می دهند شعار توجه به سرمایه های انسانی بومی و استفاده از توان مدیریتی نیروهای بومی را می دهند ولی متاسفانه آنچه تا کنون شاهد بوده ایم یا بر خلاف این شعار بوده است و یا نتیجه چندان ملموس و قابل توجهی بدست نیامده است.
یقیناً مردم به طور طبیعی خواستار توسعه و پیشرفت شهرستان هستند و این یک مطالبه عمومی است که همه جریانات سیاسی نیز در آن اشتراک نظر دارند.
در حال حاضر با توجه به شرایط حاکم بر شهرستان و قریب الوقوع بودن بعضی تغییرات در مدیریت ها، به عنوان یک وظیفه دینی و ملی و از سر صدق و دلسوزی نکاتی را خدمت عزیزانی که در این تغییرات سهم و تأثیری دارند و یا مورد مشورت قرار می گیرند، به اختصارعرض می نمائیم:
1- دغدغه مشترک همه نیروهای انقلاب، حفظ اصول و ارزشهای دینی و انقلابی است. لذا افرادی باید در سمت های مدیریتی و اجرایی به کار گرفته شوند که اعتقاد واقعی به این اصول و ارزش ها داشته باشند و به تعبیر امام راحل (ره) نا اهلان و نامحرمان نباید بر مسند های اجرایی نظام اسلامی که حاصل خون دهها هزار شهید است تکیه زنند.
2- انتظار این است که در همه تصمیمات عقلانیت، جامعیت نظر و نگاه منصفانه و واقع گرایانه حاکم باشد و همواره مصالح عمومی بر منافع جناحی و باندی ترجیح داشته باشد.
3- پرهیز از شتابزدگی، صبر و حوصله و درایت و تشخیص درست موقعیت ها و نیاز ها و ضرورت ها باید همواره مدنظر باشد.
4- یقیناً یکی از مطالبات اساسی مردم شهرستان بومی گزینی و توجه و احترام به ظرفیت ها و استعدادهای نیروهای تحصیل کرده، توانمند و با تجربه شهرستان می باشد.
شهرستان قیروکارزین دارای سرمایه های با ارزشی در این زمینه است که توجه به آنان و مشارکت آنان در مدیریت ها و تصمیم گیری ها می تواند نوید بخش آینده درخشانی برای شهرستان باشد.
بومی گزینی فواید فراوانی برای نظام، مسئولین امر و مردم می تواند داشته باشد که به برخی از آنها اشاره می شود:
- افراد بومی اشراف و احاطه و شناخت بیشتری از توانمندی ها، ظرفیت ها و نقایص و نارسایی های موجود دارند و به همین دلیل می توانند تصمیماتی مطلوب تر و واقعی تر بگیرند و وقت مسئولین صرف آزمایش و خطاهای بی جهت نمی شود.
- تجربه نشان داده است که افراد بومی از خود دلسوزی، فداکاری و تلاش بیشتری نشان می دهند و در بحران ها و مشکلات همواره در کنار مردم می باشند.
- افراد بومی می توانند بدون واسطه و مترجم از ظرفیت های مادی و معنوی شهرستان استفاده کنند و با مردم و نخبگان تعامل بیشتری برقرار کنند.
- به طور طبیعی مردم و نخبگان نیز همکاری و همراهی بیشتری با نیروهای بومی دارند و آنها را از خود می دانند و این همراهی می تواند کمک بزرگی به پیشبرد اهداف و برنامه ها نماید.
به لطف خداوند شهرستان قیروکارزین همواره از کم تنش ترین شهرستان ها و مناطق در مسائل سیاسی و اجتماعی بوده و ظرفیت تعامل و همکاری نخبگان و فرهیختگان آن از جریانات و جناح های سیاسی بسیار بالاست.
آنچه برای مردم و برجستگان جامعه اهمیت اساسی دارد، پیشرفت و توسعه همه جانبه شهرستان و رفع محرومیت و مشکلات و کمبود هاست و به جرأت می توان گفت که اختلاف اساسی و واقعی در این شهرستان وجود ندارد و یا در حداقل و در حد اختلاف نظر و سلیقه است.
چه خوب است که مسئولین محترم، نماینده محترم مجلس و همه صاحب منصبان با توجه به این ظرفیت عظیم و همراهی مثال زدنی از این موقعیت استفاده نمایند و گام های مهمی را برای اعتلای مادی و معنوی این شهرستان محروم بردارند.
ما همواره در این زمینه آماده همکاری خواهیم بود و دست همه کسانی که دل در گرو آرمانهای انقلاب و خدمت به مردم دارند را به گرمی می فشاریم.
اللهم وفقنا لما تحب و ترضی

پایان/


نظر شما
نظرات بازدیدکنندگان