کد مطلب 5645- ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۰۳:۲۳


یادداشت/

سرمایه های انسانی شهرستان را دریابیم

شهرستان قیروکارزین همواره از کم تنش ترین شهرستان ها و مناطق در مسائل سیاسی و اجتماعی بوده و ظرفیت تعامل و همکاری نخبگان و فرهیختگان آن از جریانات و جناح های سیاسی بسیار بالاست.

نیروی انسانی بزرگترین و با ارزش ترین دارایی و سرمایه هر ملتی محسوب می شود. امروزه عامل اصلی تعیین کننده در جایگاه و ارزش ملت ها ماشین آلات و تجهیزات نیست بلکه نیروی انسانی کارآمد و خلاق است. یکی از ارکان مهم توسعه، نیروی انسانی متخصص و ماهر است.
معمولا در جابجایی قدرت سیاسی و اجرایی در همه کشورها بویژه کشور ما تغییراتی در مسئولیت های اجرایی و سیاسی و بدنه مدیریتی کشور ایجاد می شود که می تواند در صورت اصل قرار دادن منافع عمومی و توجه به پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور و شهرستان و بکارگیری دقت لازم در انتصاب افراد منشأ برکات و ثمرات فراوانی نیز باشد.
غالباً افرادی که خود را در سطح ملی و شهرستانی در معرض انتخاب مردم قرار می دهند شعار توجه به سرمایه های انسانی بومی و استفاده از توان مدیریتی نیروهای بومی را می دهند ولی متاسفانه آنچه تا کنون شاهد بوده ایم یا بر خلاف این شعار بوده است و یا نتیجه چندان ملموس و قابل توجهی بدست نیامده است.
یقیناً مردم به طور طبیعی خواستار توسعه و پیشرفت شهرستان هستند و این یک مطالبه عمومی است که همه جریانات سیاسی نیز در آن اشتراک نظر دارند.
در حال حاضر با توجه به شرایط حاکم بر شهرستان و قریب الوقوع بودن بعضی تغییرات در مدیریت ها، به عنوان یک وظیفه دینی و ملی و از سر صدق و دلسوزی نکاتی را خدمت عزیزانی که در این تغییرات سهم و تأثیری دارند و یا مورد مشورت قرار می گیرند، به اختصارعرض می نمائیم:
1- دغدغه مشترک همه نیروهای انقلاب، حفظ اصول و ارزشهای دینی و انقلابی است. لذا افرادی باید در سمت های مدیریتی و اجرایی به کار گرفته شوند که اعتقاد واقعی به این اصول و ارزش ها داشته باشند و به تعبیر امام راحل (ره) نا اهلان و نامحرمان نباید بر مسند های اجرایی نظام اسلامی که حاصل خون دهها هزار شهید است تکیه زنند.
2- انتظار این است که در همه تصمیمات عقلانیت، جامعیت نظر و نگاه منصفانه و واقع گرایانه حاکم باشد و همواره مصالح عمومی بر منافع جناحی و باندی ترجیح داشته باشد.
3- پرهیز از شتابزدگی، صبر و حوصله و درایت و تشخیص درست موقعیت ها و نیاز ها و ضرورت ها باید همواره مدنظر باشد.
4- یقیناً یکی از مطالبات اساسی مردم شهرستان بومی گزینی و توجه و احترام به ظرفیت ها و استعدادهای نیروهای تحصیل کرده، توانمند و با تجربه شهرستان می باشد.
شهرستان قیروکارزین دارای سرمایه های با ارزشی در این زمینه است که توجه به آنان و مشارکت آنان در مدیریت ها و تصمیم گیری ها می تواند نوید بخش آینده درخشانی برای شهرستان باشد.
بومی گزینی فواید فراوانی برای نظام، مسئولین امر و مردم می تواند داشته باشد که به برخی از آنها اشاره می شود:
- افراد بومی اشراف و احاطه و شناخت بیشتری از توانمندی ها، ظرفیت ها و نقایص و نارسایی های موجود دارند و به همین دلیل می توانند تصمیماتی مطلوب تر و واقعی تر بگیرند و وقت مسئولین صرف آزمایش و خطاهای بی جهت نمی شود.
- تجربه نشان داده است که افراد بومی از خود دلسوزی، فداکاری و تلاش بیشتری نشان می دهند و در بحران ها و مشکلات همواره در کنار مردم می باشند.
- افراد بومی می توانند بدون واسطه و مترجم از ظرفیت های مادی و معنوی شهرستان استفاده کنند و با مردم و نخبگان تعامل بیشتری برقرار کنند.
- به طور طبیعی مردم و نخبگان نیز همکاری و همراهی بیشتری با نیروهای بومی دارند و آنها را از خود می دانند و این همراهی می تواند کمک بزرگی به پیشبرد اهداف و برنامه ها نماید.
به لطف خداوند شهرستان قیروکارزین همواره از کم تنش ترین شهرستان ها و مناطق در مسائل سیاسی و اجتماعی بوده و ظرفیت تعامل و همکاری نخبگان و فرهیختگان آن از جریانات و جناح های سیاسی بسیار بالاست.
آنچه برای مردم و برجستگان جامعه اهمیت اساسی دارد، پیشرفت و توسعه همه جانبه شهرستان و رفع محرومیت و مشکلات و کمبود هاست و به جرأت می توان گفت که اختلاف اساسی و واقعی در این شهرستان وجود ندارد و یا در حداقل و در حد اختلاف نظر و سلیقه است.
چه خوب است که مسئولین محترم، نماینده محترم مجلس و همه صاحب منصبان با توجه به این ظرفیت عظیم و همراهی مثال زدنی از این موقعیت استفاده نمایند و گام های مهمی را برای اعتلای مادی و معنوی این شهرستان محروم بردارند.
ما همواره در این زمینه آماده همکاری خواهیم بود و دست همه کسانی که دل در گرو آرمانهای انقلاب و خدمت به مردم دارند را به گرمی می فشاریم.
اللهم وفقنا لما تحب و ترضی

پایان/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.