کد مطلب 5546- ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۲:۲۱:۵۰


پیگیری پرگون درباره سخنان امام جمعه:

کدام شهرستان سدّ سلمان فارسی قیروکارزین را به نام خودش میداند؟

پس از انتشار سخنان امام جمعه قیروکارزین مبنی بر مصادره سد سلمان فارسی به نام شهرستان های دیگر، خبرگزاری پرگون در پیگیری خود مشخص نمود چه کسی سد سلمان فارسی قیروکارزین را به نام خودش میخواهد.

به گزارش پرگون؛ امام جمعه قیروکارزین از عملکرد برخی سایت ها و روزنامه ها پیرامون سد سلمان فارسی انتقاد کرد و گفت کسی حق ندارد این سد را به نام شهرستان دیگری غیر از قیروکارزین مصادره کند.

در همین راستا خبرگزاری پرگون پس از پیگیری های مختلف متوجه شد که شهرستان جهرم سد سلمان فارسی را متعلق به خود میداند و در اقدامی عجیب مدعی شد که این سد به دست متخصصان جهرمی ساخته شده است!!!

همچنین در این گزارش از عدم بهره مندی مردم شهرستان جهرم از این سد گلایه نموده است که این نیز در نوع خودش جالب توجه است.

در ادامه گزارش سایت پسین جهرم را در اختیارتان قرار خواهیم داد تا خودتان درباره این گزارش قضاوت کنید:

تصاویر: بازدید از سد سلمان فارسی جهرم

سد سلمان فارسی از بزرگترین سدهای بتونی-قوسی کشور است که با ارتفاع 125 متر و عرض 63 متر از پِی و عرض 7 متر و طول 352 متر در تاج به دست متخصصان جهرمی احداث شده است.

 

به گزارش پسین جهرم، سد سلمان یکی از پنج سد بزرگ استان فارس است و با وجود اثرات مفید آن در بخش صنعت و کشاورزی، آسیب‌هایی نیز به آثار باستانی منطقه از جمله یک شهر باستانی متعلق به دوره ساسانیان، ستون‌های یک آتشکده ساسانی، خانه‌ای اشرافی متعلق به دوران فراهخامنشی و یک میل تدفین صدراسلام، وارد آورده اما هنوز خبری از اثرات مثبت آن به شهرستان جهرم نیست.

 

 

پرگون: امیدواریم با این گزارش مسئولین شهرستان قیروکارزین به خود آیند و در برابر این اقدام حرکتی در خور شأن مردم شهرستان انجام دهند و تمام قد از حقوق این کشاورزان دلسوز دفاع نمایند.

پایان/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.