کد مطلب 5539- ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲:۲۴


واجب فراموش شده/

نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قیروکارزین برگزار شد

امام جمعه قیروکارزین: قبح شکنی ها و منکرات در جامعه زیاد و گسترش پیدا کرده است و تنها راه مقابله با آن ترویج و اجرای امر به معروف ونهی از منکر در جامعه است.

به گزارش پرگون؛ حجت الاسلام اکبری امام جمعه شهرستان قیروکارزین در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قیروکارزین  با تبریک ایام ماه مبارک رمضان و با اشاره به اهمیت و ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: خدواند در آیه 110 سوره آل عمران  مسلمانان را بهترین امت معرفی می کند چرا که امر به معروف و نهی از منکر می کنند.

وی با اشاره به حفظ حرمت ماه مبارک رمضان  و همچنین با یاد آوری مجموعه اقداماتی که در سال گذشته توسط دادستان شهرستان انجام گرفت و مورد موثر واقع شد تصریح کرد: تنها تکلیف و حکم شرعی که در اسلام حد و شلاق دارد روزه خواری در ملأ عام است در صورتی که احکام نماز و حج این گونه نیست.

امام جمعه شهرستان با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان دل های مردم آماده و فضای تاثیر گذاری آن بیشتر است گفت: امسال 75 مبلغ وارد شهرستان شده اند در این راستا قطعاً در فضای جامعه تأثیر گذار خواهد بود.

وی ادامه داد: وظیفه داریم معروفات را در جامعه نهادینه کنیم و منکرات و قبایح آن را آشکار کنیم تا جامعه سالم بماند.

اکبری تأکید کرد: ادارات و نهاد های شهرستان فضاسازی محیطی و اطلاع رسانی در این ماه مبارک را مورد توجه قرار دهند.

وی با خطاب قراردادن اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گفت: نشستی با اصناف، بیرون برها، اغذیه فروشی های شهرستان برگزار شود تا نسبت به احکام ماه مبارک رمضان توجیه و حرمت این ماه مبارک رمضان نگه داشته شود.  

همچنین فرمانده سپاه قیروکارزین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال اظهار داشت: بزرگترین معروف بحث اقتصاد مقاومتی است که با به اجرا در آمدن آن به طور صحیح عزت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در بر خواهد داشت.

عباس رضایی با اشاره به قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و فراگیری این قانون در سطح شهرستان بیان کرد: با اجرای این قانون تاثیر و برکات آن را در مسائل اقتصادی و کنترل آسیب های اجتماعی  را خواهیم دید.

نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان 20 خرداد در محل دفتر نماز جمعه شهرستان با حضور امام جمعه شهرستان، معاون فرمانداری، فرمانده ناحیه سپاه قیروکارزین، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، دادستان شهرستان، مدیریت آموزش و پرورش شهرستان، مدیر ادره صنعت معدن و تجارت شهرستان و مسئول فرهنگی اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی شهرستان برگزار شد.

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.