کد مطلب 5479- ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۵:۵۱


یادداشت:

آقای هاشمی؛ اگر دختر آیت الله مصباح یزدی چنین خطایی میکرد واکنش شما چه بود؟

واکنش بیش از حد ملایم هاشمی رفسنجانی در برابر خطای بزرگ دخترش حتی صدای مراجع را هم درآورد.

به گزارش پرگون؛ عارف ابراهیمی سردبیر مجله الکترونیکی پرگون در یادداشتی به نقد مواضع آقای هاشمی پرداخته است. متن این یادداشت به شرح زیر است:

تصاویر دیدار اخیر فائزه هاشمی با سران بهائیت در حالی منتشر شد که این فرقه ی ضاله را همه به نام دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران می شناسند.

شبکه های مورد حمایت این فرقه ی ضالّه مانند «من و تو» همگی برای از بین بردن ایران و یا استحاله ی ایران انقلابی قد علم کرده اند. در روزهای گذشته نیز خبر دستگیری مجری بهائی شبکه ی من و تو در حالی منتشر گردید که وی برای سازماندهی عناصرشان در ایران جهت انتخابات 96 به کشور بازگشته بود.

هرچند که فائزه ی هاشمی از بهائیان به عنوان دوست خودش یاد کرده است و تمام قد از دیدار اخیرش دفاع نموده، امّا باید منتظر بمانیم و ماحصل این دیدار را در رویدادهای سیاسی پیش رو جستجو کنیم.

امّا آنچه مورد تعجب همگان گردید موضع گیری آقای هاشمی رفسنجانی درباره ی این اتفاق بود. مواضعی که حتی صدای آیت الله مکارم را هم درآورد. شاید همگان از وی انتظار مواضع محکم تر و قاطع تری داشتند ولی چنین نشد.

باید از آیت الله پرسید که جناب آقای هاشمی، اگر چنین خطایی از طرف فرزندان چهره هایی مانند آیت الله یزدی، آیت الله مصباح و یا آیت الله جنتی سرزده بود، واکنش حضرتعالی چه بود؟

البته خیلی وقت است که دیگر مواضع انقلابی از این یار امام ندیده ایم و شاید این رویکرد حکایت از تغییر تفکرات انقلابی هاشمی رفسنجانی داشته باشد؛ شاید موضعگیری اخیر ایشان نیز از همین تغییر رویکرد نشأت گرفته باشد. به هر حال نباید توقع داشته باشیم که جناب آیت الله در آینده نیز در برابر اشتباهات خانواده شان موضعی انقلابی اتخاذ کند. 

پایان/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.