کد مطلب 5477- ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۱:۱۳


فرمانده سپاه قیروکارزین:

دیدار اخیر دختر هاشمی به مشکلات اعتقادی این خانواده مربوط است/ هاشمی اگر انقلابی بود در این پیچ تاریخی کنار رهبری می ماند

سرگرد عباس رضایی: امیدواریم که این دیدار به انتخابات 96 ارتباطی نداشته باشد و فتنه ی دیگری در راه نباشد؛ که اگر داشته باشد بدا به حال خانواده هاشمی که برای ماندن در قدرت دست به دامن عاملین اسرائیل می شوند.

به گزارش پرگون؛ سرگرد عباس رضایی فرمانده سپاه قیروکارزین در مصاحبه با خبرنگار پرگون گفت: آقای هاشمی رفسنجانی نه تنها در حوزه اقتصادی یک سیاست باز را مد نظر دارد، بلکه در مسائل اعتقادی نیز به همین شکل عمل می کند. در بُعد اقتصادی نظریات ایشان در دوران ریاست جمهوری خودش، همچنین در دولت هایی که همسو بایشان بوده است حاکی از یک نظریه ی باز اقتصادی است. در بُعد اعتقادی هم ایشان یک آزادی مطلق را مدّ نظر دارند.

وی افزود: کسی که بیش از 70 سال عمر دارد، امام را درک کرده است، شهدا را درک کرده است، در جبهه و جنگ حضور داشته است، ترور ها و تحریم ها را درک کرده است و... ؛ امّا می بینیم که علیرغم مشاهده ی تمام فراز و نشیب های انقلاب، باز هم در بسیاری از موارد الگوهای ایشان و تفکرات ایشان به غرب نزدیکتر است تا به انقلاب اسلامی ایران.

سرگرد عباس رضایی خاطرنشان کرد: مشکلات مهدی و فائزه ی هاشمی رفسنجانی را باید در خانواده شان ریشه یابی کرد. کجای کار ایراد داشته است که فائزه ی هاشمی به خود اجازه می دهد با بهائیان که پیشینه ی تاریک آنها و نظرات مراجع درباره ی آنها بر کسی پوشیده نیست، نشست و برخواست دوستانه و صمیمانه داشته باشد؟ به نظر من این مشکلات به تفکرات غلط در خانواده برمیگردد.

این مقام مسئول تأکید کرد: فارغ از جنبه ی سیاسی و امنیتی این دیدار، به نظر من این موضوع اعتقادات خانواده ی هاشمی را زیر سؤال برده است. قدرت انسان را از خیلی مسائل اعتقادی دور میکند. 

فرمانده سپاه قیروکارزین افزود: امیدواریم که این دیدار به انتخابات 96 ارتباطی نداشته باشد و فتنه ی دیگری در راه نباشد؛ که اگر داشته باشد بدا به حال خانواده هاشمی که برای ماندن در قدرت دست به دامن دست نشانده های اسرائیل می شوند.

وی درباره ی واکنش ملایم آقای هاشمی رفسنجانی نسبت به دیدار دخترش با بهائیان گفت: مواضع آقای هاشمی از قبل از انقلاب تا امروز در بُعد سیاست خارجی که اصلاً انقلابی نبوده است و بارها با آمریکایی ها و... وارد مذاکره شدند و هربار نیز دشمنی ها را دیدند و عبرت نگرفتند، در دیگر موارد نیز آن توقعی که از آقای هاشمی میرود در مواضعشان دیده نشده است و هیچکس نمی تواند آقای هاشمی را انقلابی بداند.

سرگرد رضایی تصریح کرد: کسانی که هنوز آقای هاشمی را انقلابی میدانند به نوعی وامدار ایشان هستند. اگر هاشمی انقلابی بود در این پیچ تاریخی که رهبری فرمودند کنار رهبر می ماندند و کمک می کردند. 

پایان/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.