کد مطلب 5442- ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۹:۱۶


گزارش اختصاصی پرگون:

مراسم گرامیداشت هفته معلم و تجلیل از معلمان برتر توسط آموزش و پرورش برگزار شد

به مناسبت هفته معلم مراسمی توسط آموزش و پرورش قیروکارزین برگزار گردید و از معلمان برتر و نمونه شهرستانی و استانی تجلیل شد.

به گزارش پرگون؛ مراسم بزرگداشت هفته معلم صبح شنبه 18 اردیبهشت 1395 در سالن آموزش و پرورش شهرستان قیروکارزین برگزار شد.

دانیال رستمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان قیروکارزین ضمن تقدیر از کسانی که در برپایی این مراسم کمک کرده اند و همچنین کسانی که در یک سال گذشته به مجموعه ی آموزش و پرورش کمک کرده اند تا شاهد رشد و بالندگی فرهنگیان شهرستان باشیم گفت: بنده به نوبه ی خودم از زحمات شبانه روزی معلمین عزیز و دلسوز تشکر می کنم و همچنین از جناب مهندس فریدونی نماینده مجلس نهم، و سردار کرمپور نماینده منتخب مجلس دهم نیز تشکر می کنم که هر دو عزیز دغدغه ی فرهنگی دارند.

در ادامه ی برنامه، پیام کورش کرمپور نماینده منتخب مجلس دهم به این مراسم توسط هادی میرزایی رئیس شورای شهرستان قیروکارزین قرائت شد.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری امام جمعه قیروکارزین سخنران بعدی مراسم بود که وی گفت: هفته ی معلم زمان مناسبی برای بیان ویژگی های معنوی و جایگاه ارزشی معلمین در جامعه است. اگر فقط به اهداء جایزه به معلمین بسنده شود، در حق این جامعه ی فرهنگی اجحاف شده است.

امام جمعه قیروکارزین افزود: در نظام آموزشی قبل، معلم همه کاره بود و محور مدرسه معلم بود ولی امروز یک عده کتاب تنظیم می کنند و معلمین را محدود کرده اند. در سند تحول بنیادی این حق برای معلمین دیده شده تا دیگر ابزار نباشد بلکه محور تعلیم و تربیت معلمین باشند.

وی خاطرنشان کرد: جایگاه معلم در جامعه ی کنونی مطلوب نیست. معلمین در معارف اسلامی و در فرهنگ ایرانی ما جایگاه ویژه ای دارند زیرا نقش تعیین کننده ای در تربیت نسل ها ایفا می کنند، پس باید حرمت معلمین با توجه به جایگاهشان حفظ شود.

در پایان مراسم از معلمین نمونه شهرستان قیروکارزین و دو معلم نمونه استانی با اهداء لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

پایان/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.