کد مطلب 5420- ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱:۳۱:۵۹


محمد آل عصفور استاد حوزه و دانشگاه:

تنها شاگرد زنده ی ملک الشعرای بهار هستم/عکس العمل علامه طباطبایی پس از خبر شهادت استاد مطهری

استاد آل عصفور گفت: روزی که آمدند و خبر شهادت استاد مطهری را به علامه دادند، علامه خم شد و به زمین افتاد. با زحمت علامه را از روی زمین بلند کردیم.

به گزارش پرگون ؛ دکتر محمد آل عصفور استاد برجسته ی حوزه و دانشگاه در همایش گرامیداشت مقام معلم که در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قیروکارزین برگزار شد گفت: بنده تنها شاگرد ملک الشعرای بهار هستم که در ایران باقی مانده است.

وی افزود: بنده خودم را باغبانی میدانم که که توفیق داشتم گلهایی مثل جناب کرمپور (نماینده مجلس) جناب ابراهیمی (شورای اسلامی شهر قیر) ، جناب ظریفی (معاون فرماندار) جناب قربانی (بخشدار مرکزی) جناب رستمی (رئیس آموزش و پرورش) جناب سرهنگ محمدی (معاونت فرماندهی سپاه قیروکارزین) جناب سرگرد شمس (جانشین فرماندهی نیروی انتظامی) و دیگر عزیزان را تقدیم جامعه ی بشریت کردم.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: زمانی که بنده در دانشسرای عالی درس میخواندم روزهای چهارشنبه می آمدم قم و در درس اسفار علامه طباطبایی شرکت میکردم. البته در ابتدا به عنوان کفشدار حضور داشتم امّا بعدها بخاطر پدرم مورد توجه علامه قرار گرفتم و مرا جلو آوردند. جناب دکتر مطهری، دکتر بهشتی، دکتر مفتح و... در این کلاس حضور داشتند و من هم کوچکترین عضو این کلاس بودم.

وی در ادامه گفت: جناب مطهری سمت راست می نشستند و جناب دکتر بهشتی سمت چب می نشستند. روزی که آمدند و خبر شهادت استاد مطهری را به علامه دادند، علامه خم شد و به زمین افتاد. با زحمت علامه را از روی زمین بلند کردیم.

محمد آل عصفور استاد حوزه و دانشگاه پس از بیان نظر نویسندگان غربی درباره ی مولای متقیان علی (ع)، و همچنین پس از قرائت ابیاتی در مدح امیرالمؤمنین (ع) افزود: روایت زیبایی از امیرالمؤمنین علی (ع) هست که می فرمایند « أدبوا اولادکم بآداب زمانکم و لا تأدبوا بآداب آبائکم لأنّ زمان آبائکم لیس بزمانکم » فرزندانتان را مطابق زمانه تربیت کنید. نباید اولادتان را مطابق زمان صفویه تربیت کنید چراکه آن زمان، دوره ی چراغ نفتی بود و امروز قرن اتم است.

پایان/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.