کد مطلب 5297- ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۲:۳۳


مدیر جهاد کشاورزی قیروکارزین خبر داد

تولید 500 هزار تن انواع مرکبات در قیروکارزین

مدیر جهاد کشاورزی قیروکارزین از پایان برداشت مرکبات در این شهرستان خبر داد و گفت: امسال 500 هزار تن انواع مرکبات در این شهرستان تولید شده است.

به گزارش پرگون ، ناصر انصاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قیروکارزین اظهار داشت: امسال بیش از 500 هزار تن انواع مرکبات در این شهرستان تولید شد.

وی با اشاره به پایان برداشت مرکبات از باغات قیروکارزین گفت: در این شهرستان حدود 11 هزار هکتار باغ مرکبات وجود دارد که حدود 9 هزار و 500 هکتار آن بارور است و یک‌هزار و 500 هکتار دیگر نیز نهال هستند و هنوز به مرحله باروری نرسیده‌اند.

انصاری با بیان این که قیروکارزین همچنان بزرگ‌ترین تولیدکننده لیموشیرین و لیموترش کشور طبق آمار رسمی است تصریح کرد: اغلب مرکبات شهرستان شامل انواع لیموترش، لیموشیرین، نارنگی، پرتقال و نارنج است که 17 رقم مختلف را در بر می‌گیرد و به دلیل شرایط آب و هوایی شهرستان، مرکبات در قیروکارزین از کیفیت و کمیت بهتری نسبت به دیگر نقاط استان برخوردار است.

مدیر جهاد کشاورزی قیروکارزین ادامه داد: با وجود این‌که شهرستان قیروکارزین رتبه نخست کشور را در تولید لیموترش و لیموشیرین دارا است اما با مشکلات بسیاری در بخش صنایع تبدیلی و بسته‌بندی مرکبات مواجه بوده و نبود این صنایع در این شهرستان باعث شده عمده تولید مرکبات قیروکارزین به‌نام سایر شهرستان‌ها به بازار عرضه شود.

به گزارش فارس، قیروکارزین در فاصله 186 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد که برداشت مرکبات در این شهرستان از مهر‌ماه آغاز شده و تا اواخر اسفند ادامه دارد.

انتهای پیام/2448/ح20/ظ1004

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.