,February 2017 21
نظرسنجی

نظر شما در خصوص طرح پزشک خانواده چیست؟

عالی

خوب

متوسط

ضعیف

پربازدیدترین ها

آرشیو

دولت یازدهم به تمام وعده های انتخاباتی خود عمل کرده است

گزارش تصویری اختصاصی پرگون از سیل 13 مرداد در مبارک آباد

قاتل شهردار مبارک آباد دستگیر شد

عراق و شام مقدمه زمین گیر کردن ایران بود / دفاع از حریم اهل بیت (ع) دفاع از ایران است

کاروان شمیم وحی با حضور استاد حاج حامد شاکرنژاد در قیروکارزین+تصاویر

شهر مبارک آباد در محاصره ی مهاجران غیرقانونی افغان/مسئولین چاره ای کنند

استراحت خطرناک کارگر خسته قیروکارزینی پشت وانت بار در حال حرکت + عکس

دیدار اخیر دختر هاشمی به مشکلات اعتقادی این خانواده مربوط است/ هاشمی اگر انقلابی بود در این پیچ تاریخی کنار رهبری می ماند

زن و شوهر جهانگرد آلمانی پس از 10500 کیلومتر رکاب زدن به قیروکارزین رسیدند + عکس

رمز موفقیت یک معلم چیست؟

مطالبات به حق مردم قیروکارزین بر زمین مانده است

تنها شاگرد زنده ی ملک الشعرای بهار هستم/عکس العمل علامه طباطبایی پس از خبر شهادت استاد مطهری

دیدار سردار سلیمانی با رهبر انقلاب + عکس

وقف 3200 متر زمین برای ساختمان آموزشی و خوابگاه مؤسسه فرهنگی قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) کارزین

شهرام قائدی: عید نوروز به عشق مادرم به قیروکارزین می آیم / 60% چهره شدن شانس است/ بغض هایم نمیگذارند بیش از سه کلمه درباره ی شهدا حرف بزنم

بوق و کرنا

آرشیو

سیل، شبکه انتقال آب از سد سلمان فارسی به شهرستان های جنوبی فارس را شکست

حضور خواننده قیروکارزینی در اردوی تیم پرسپولیس+تصاویر

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت

اعلام موجودیت «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی»/حمایت چهره های سرشناس از این جبهه

درمان ناباروری با تعرفه های دولتی

دولت یازدهم رکورددار بدترین عملکرد در پارس جنوبی/ «توتال» چکونه گاز ایران را به قطری‌ها داد؟

مادر شهید بحرانی اولین شهید انقلاب در قیروکارزین به فرزند شهیدش پیوست

دیدار اخیر دختر هاشمی به مشکلات اعتقادی این خانواده مربوط است/ هاشمی اگر انقلابی بود در این پیچ تاریخی کنار رهبری می ماند

رمز موفقیت یک معلم چیست؟

حرکت ارزشی کورش کرمپور در برابر استادش + عکس

ظرفیت فوق العاده منطقه تنگ کارزین و سدّ سلمان فارسی برای تبدیل شدن به قطب گردشگری + تصاویر

شهرام قائدی: عید نوروز به عشق مادرم به قیروکارزین می آیم / 60% چهره شدن شانس است/ بغض هایم نمیگذارند بیش از سه کلمه درباره ی شهدا حرف بزنم

فیلم/ پیام تبریک شهرام قائدی ستاره سینما و تلوزیون به مردم استان فارس و شهرستان قیروکارزین به مناسبت عید نوروز 95

تولید 500 هزار تن انواع مرکبات در قیروکارزین

جرائم سنگین در انتظار متخلفان چهارشنبه پایان سال

تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۶:۴۰:۳۳
نقد پایان سال پرگون:

چرا غالب مسئولین شهرستان قیروکارزین با قدرت رسانه آشنا نیستند؟

در روزهای پایانی سال 94 نگاهی منتقدانه خواهیم کرد به نوع برخورد مسئولین شهرستان با خبرنگاران پرگون که به در طول سال به سراغ مدیران و مسئولان محلی رفته اند.
چرا غالب مسئولین شهرستان قیروکارزین با قدرت رسانه آشنا نیستند؟

به گزارش پرگون ، نگاه ما به نوع برخورد مسئولین شهرستان با رسانه ها منتقدانه خواهد بود. پس خواهشمندیم تا پایان این مقاله را مطالعه فرمایید و با یک پاراگراف درباره ی همه ی آنچه ما نگاشته ایم اظهار نظر نفرمائید.

رسانه ها یکی از مهمترین ابزارهای قرن حاضر به شمار می روند که می توانند در تمامی عرصه ها از جمله سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، مذهبی و... تأثیرگذار باشند.

اگر نگاهی به پشت سرمان بیاندازیم و نوع برخورد مسئولین شهرستان در سال 94 با این رسانه را بنگریم ، باید بگوئیم که اغلب مسئولین ما با قدرت رسانه آشنایی ندارند. گواه این ادعای ما نوع برخورد مسئولین با رسانه ها و چگونگی اتفاده از این قدرت جهانی است.

البته بوده و هستند مسئولانی که در تمام اوقات و لحظات پاسخگو بوده اند که جا دارد از تمامی آنها تشکر کنیم ؛ اما اقرار می کنیم که تعداد اینچنین مسئولانی شاید کمتر از طیف دیگر باشد.

حرف ما در این یادداشت با آندسته از سرورانیست که متأسفانه رسانه را مقابل خود می نگرند ؛ در صورتیکه یکی از رسالت های رسانه اینست که برای پیشرفت اقتصادی ، فرهنگی و... در کنار مسئولین باشد.

برای نمونه عرض می کنیم که روش سنّتی و شاید بتوان گفت غلطی که در دهه های اخیر استفاده می شده و سالیانیست که دیگر در شهرها مورد استفاده قرار نمیگیرد ، هنوز در میان ما طرفدار دارد.

به عنوان مثال در چند روز گذشته یکی از نهادها برای گوشزد نسبت به یک ضایعه ی طبیعی که ممکن بود برای برخی از کشاورزان اتفاق بیوفتد ، بلندگویی را بر روی وانت سوار نموده و کوچه به کوچه جار میزدند.

یا چند روز پیش برای اطلاع رسانی از یک واقعه ی مهم که مستقیماً با بهداشت و سلامت مردم سر و کار داشت ، از روش سنتی جار زدن در بلندگو های مساجد در وسط روز استفاده شد. این در حالیست که مسئولین مربوطه می توانستند با صدور بیانیه و انتشار در سایت ها و شبکه های اجتماعی هم دامنه ی نشر آن را گسترش دهند و هم جلوی اعتراض کسانی که مطّلع نشده اند را بگیرند.

جالب تر آنکه زمانی که خبرنگاران ما از این موضوع مطلع شدند به سراغ مسئولین مربوط آن رفتند تا با انتشار خبر دقیق و موثق مردم را تردید خارج کنند ، اما در کمال ناباوری این عزیزان حاضر به مصاحبه نگردیده و اظهار داشته اند که اجازه ی مصاحبه را نداریم. این پاسخ درحالیست که مسئولان هم رده ی این بزرگواران در شهرستان های همجوار ما دائماً با خبرگزاری های رسمی و غیر رسمی و حتی با وبلاگهای خبری نیز مصاحبه می کنند.

در زمانه ای زندگی میکنیم که بازار شایعات و دروغ در شبکه های اجتماعی داغ داغ است و مردم برای دریافت اخبار موثق و دقیق به سایت ها مراجعه می کنند. حال چگونه است که برخی مسئولان محترم جار زدن در بلندگوهای مساجد را با آنهمه مردم آزاری و آسیب های دیگرش بر انتشار رسمی خبرگزاری ها ترجیح میدهند؟

ناگفته نماند رسانه ها نیز درک میکنند که برخی مقامات امنیتی به دلیل حساسیت مسئولیتشان در هر زمینه ای نمی توانند رسانه ها را دخیل کنند ، اما این موضوع عمومیت ندارد و اکثر ادارات این محدودیت را ندارند و این ویژگی مخصوص تعداد اندکی از نهادهای امنیتی می باشد.

به هر حال امیدواریم در سال 95 این رویه تغییر کند و مسئولان عزیزی که در سال 94 کمال همکاری را با ما و دیگر رسانه ها داشته اند همچنان ثابت قدم بمانند و مسئولینی که به هر دلیلی رسانه را مقابل خود فرض کرده اند ، باور داشته باشند که رسانه ها در کنار آها برای پیشرفت و آبادانی شهرستان خواهند بود.

بزرگترین و مهمترین رسالت یک رسانه امر به معروف و نهی از منکر  ، صدای مستضعفین بودن ، بلندگوی نشر خدمات مسئولین بودن و... است. با این تفاسیر همه ی ارگان ها و نهادها باور داشته باشند که رسانه ها می توانند آنها در پیشبرد اعدافشان کمک کنند.

پایان/


نظر شما
نظرات بازدیدکنندگان
علیرضا
۱۳۹۴/۱۲/۲۶ ۷:۱۰
سه روز آب ما رو قطع کردند. اونوقت هیچ اطلاعیه ی رسمی نداشتند. جای تأسف داره
0
پاسخ
همشهری
۱۳۹۴/۱۲/۲۹ ۱۶:۴۲
مرسی از اینکه این مطلب رو گذاشتید. خیلی وقته منم چنین چیزاهایی رو به همه میگم .نمیدونم چرا از رسانه ها استفاده صحیحی نمی کنن.
0
پاسخ