کد مطلب 5272- ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۲:۴۵:۰۰


دادستان قیروکارزین:

جرائم سنگین در انتظار متخلفان چهارشنبه پایان سال

حجت الاسلام توانی درباره ی عواقب تخطّی از قانون به متخلّفین چهارشنبه سوری هشدار داد.

به گزارش پرگون ، حجت الاسلام توانی دادستان محترم قیروکارزین در گفتگو با پرگون در خصوص چهارشنبه ی آخر سال گفت: دستگاه قضایی به شدت با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی برخورد میکند. به خانواده ها توصیه می کنم که فرزندان خود را کنترل کنند و مخاطرات جانی و مالی استفاده از مواد منفجره و محترقه غیر مجاز را به کودکان و نوجوانان تفهیم کنندو فرزندان خود را در خرید ، تهیه و استفاده از مواد منفجره و آتش زا همراهی نکنند.

وی افزود: ما مخالف شادمانی و خوشحالی مردم چنانچه در حیطه ی شرع و قانون باشد نیستیم ، امّا ایجاد مزاحمت و سلب آسایش و آرامش سایر شهروندان نقض حقوق شهروندی است.

دادستان قیروکارزین خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی با افرادی که به هر شکل ممکن به هشدارهای مراجع قضائی و امنیتی و انتظامی در خصوص چهارشنبه پایان سال توجه نکنند و باعث خسارت مالی و صدمه بدنی به دیگران ، در نظم و آسایش و آرامش عمومی اخلال ایجاد کنند علاوه بر الزام به پرداخت خسارت و دیه صدمات به موجب ماده 618 قانون مجازات اسلامی ، به 3 ماه تا یک سال حبس و تا 74 ضربه شلاق محکوم می شوند و علاوه بر مجازات اصلی ، به مجازات تکمیلی که عبارت باشد از توقیف وسیله نقلیه تا پایان تعطیلات و منع از رانندگی برای مدت معین نیز محکوم می شوند.

توانی گفت: به جوانان توصیه می کنم که به قانون احترام گذاشته و موارد ایمنی را رعایت کنند تا به دردسر نیوفتند. و همچنین از مردم خواهش میکنم تا افرادی را که اقدام به فروش ، توزیع و یا تولید مواد محترقه و آتش زا میکنند به مراجع قضائی و انتظامی معرفی کنند.

وی در پایان افزود: البته لازم بذکر است که خوشبختانه فرهنگ جامعه با توجه به اقداماتی که در گذشته انجام شده ، تغییر کرده است و مردم نسبت به حوادث احتمالی آگاه شده اند و امیدوارم که با تمهیدات انیشیده شده و هوشیاری جوانان عزیز و اولیاء محترم ، عید به کام هیچ خانواده ای تلخ نشود.

انتهای پیام/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.