کد مطلب 5262- ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۹:۰۳


گفتگو با قهرمانان ورزشی گمنام قیروکارزین

سید محمد سعید بحرانی: مدال آخرم را به شهید مدافع حرم تقدیم کردم/ مشکل مالی سدّ راه نوجوانان خوش استعداد شهرستان

در راستای معرفی قهرمانان ملی به نوجوانان و جوانان ، و همچنین برای پیگیری مشکلات این سرمایه های انسانی به سراغ قهرمان ملی کاراته برادر «سید محمد سعید بحرانی» رفته ایم که صحبت های وی را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

آنچه در ادامه مشاهده خواهید نمود گفتگوی اختصاصی قهرمان جهانی کاراته سید محمد سعید بحرانی با سایت پرگون می باشد:

من و دو برادرم کاراته کار هستیم

سید محمد سعید بحرانی هستم. من و دو برادر دیگرم سید محمد نبی و سید محمد امین در رشته ی کاراته به صورت حرفه ای در حال فعالیت هستیم و تا الان نیز عنوان های مختلفی را چه در کمیته ی تیمی و چه در انفرادی کسب کرده ایم.

من کاراته را زیر نظر برادرم سید محمد نبی آغاز کردم. آخرین عنوانی که کسب کرده ایم در مسابقات کاراته ی مردان جهان بوده که شهریور ماه در تهران برگزار شد. البته کمیته ی تیمی بزرگسالان با تعویق در بهمن ماه سال جاری در استان البرز برگزار گردید. برادرم سید محمد نبی در بخش انفرادی طلا گرفت ، در کمیته ی تیمی هم توانستیم مقام دوم را کسب کنیم.

آخرین مدال را به شهید مدافع حرم «علیرضا قلیپور» تقدیم کردیم

آنچه از ابتدای فعالیت حرفه ای برایم اهمیت داشته ، بُعد فرهنگی کار بوده است. با دوستان مختلفی مشورت کردیم که چگونه مسئله ی فرهنگی کار را جلو ببریم. در زمانی که به ساحت مقدس رسول اکرم (ص) هتک حرمت شده بود ما بنری تحت عنوان «من محمد را دوست دارم» تهیه کردیم و بالای سکوی قهرمانی بردیم.

در مسابقات اخیر هم با همکاری دوستان توانستیم تی شرت منقّش به تصویر شهید مدافع حرم «شهید علیرضا قلیپور» تهیه کنیم و هنگامی که روی سکو قرار گرفتیم این تی شرت ها را به تن داشتیم و مدال هایمان را نیز به این شهید عزیز تقدیم کردیم که از این بابت خیلی خوشحال هستم.

مؤسسه ی خیریه ی ولی عصر (عج) نقش بسزایی در برنامه های فرهنگی ما داشته است و از همینجا لازم میدانم که از زحمات جناب آقای علیزاده و آقای بادروج تشکر و قدردانی کنم که همیشه حامی خوبی برای ما بوده اند.

نوجوانان ما با دیدن مشکلات قهرمانان ملی ، از ورزش دلسرد می شوند

وقتی کسی میرود و قهرمانی کشور یا آسیا و یا حتی جهان را بدست می آورد امّا با بی توجهی مواجه می شود ، خُب طبیعتاً از ادامه ی راه دلسرد می شود. حتی کسانی که می خواهند تازه وارد این عرصه بشوند با مشاهده ی قهرمانان ملی و مشکلاتشان از ورود به دنیای حرفه ای منصرف می شوند. شاید مهمترین علت عدم گرایش نوجوانان و جوانان شهرستان ما و استان ما به ورزش حرفه ای ، همین مسئله باشد.

جوان های ورزشکار هم وقتی حمایت نمی شوند دلسرد می شوند.

مسئولین حتی برای استقبال هم نیامده بودند

آخرین مسابقه ای که رفتیم همین مسابقات کمیته ی تیمی البرز بود که در این مسابقات که در سطح جهانی برگزار شد ما مقام دوم کمیته تیمی مردان جهان را کسب کردیم. مسئولین حتی برای استقبال هم نیامده بودند. البته خوشحال شدم که کسی برای منافع شخصی به استقبالمان نیامده بود و فضا کاملاً دوستانه بود. ولی در گذشته فلان مسئول می آمد و چند عکس میگرفت و میرفت. شاید خیلی از مسئولین ما را در اداره هایشان راه نمیدادند ، ولی برای عکس یادگاری می آمدند. البته ما به سراغ اینها رفته ایم ولی هیچوقت حاضر به کمک کردن نشده اند.

قول های زیادی دادند ، ولی عملی نشد

مسئولین مختلف ، قول های فراوانی به ما دادند که ای کاش نمیدادند. مشکل ما با بدقولی های تعدادی از مسئولین بیشتر هم شد. کاش لااقل قولی نمیدادند تا ما فکری بحال خودمان می کردیم. وقتی پیگیر قول های مسئولین شدیم ، به ما گفتند برو فلان نامه رو بیار ، با فلانی هماهنگ کن ، نامه ی جدید بنویسید ، شنبه بیا ، چهارشنبه بیا و... در نهایت هم ما در مسابقات مشهد بودیم که زنگ زدیم به آقای X که آقا ما تو مسابقاتیم ، کمکی که قرار بود بکنید چی شد؟ گفتند شرمنده من فعلا نیستم و نمیتونم.

خب اگر یک ماه قبل به ما گفته بودند که نمی توانیم به شما کمک کنیم ، ما از منابع دیگری اسپانسر پیدا می کردیم. ولی ما را در وسط مسابقات رها کردند و به قول خود عمل نکردند.

استعدادهای فراوانی قربانی مباحث مالی شدند

بچه های زیادی بودند که استعداد فوق العاده ای در زمینه ی ورزش داشتند ولی بخاطر مسائل مالی ادامه نداده اند. الان لباس حرفه ای که برای مسابقات لازم و ضروریست بیش از 200 هزار تومان هزینه دارد و اگر هزینه رفت و آمد و... را هم به آن اضاف کنیم متوجه می شویم که از توان بسیاری از خانواده ها خارج است.

یقیناً اگر شرایط برای عرض اندام نوجوانان و بسیاری از جوانان شهرستان ما در بیشتر رشته ها فراهم شود خواهید دید که هزاران قهرمان ملی و جهانی از دل این شهرستان بیرون خواهد آمد.

ما مربیانی قدرتمندی در سایر رشته های ورزشی داریم که میتوانند قهرمانان مختلفی پرورش دهند ، اما بیشتر مشکل پیش روی نوجوانان و جوانان ما بحث مالی هست.

دوست دارم مدال هایم را به رهبرم تقدیم کنم

حرف آخرم اینکه دوست داشتم مدال هایم را تقدیم مقام معظم رهبری کنم و این درخواست را حتی به نماینده ی وزیر ورزش ارجاء دادم اما تا کنون نتیجه ای نگرفته ام. ولی از آرزوهای من اینست که روزی به محضر رهبر عزیزم برسم و مدال هایم را با افتخار به ایشان تقدیم کنم.

پایان گزارش/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.