کد مطلب 5227- ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۵۵:۲۲


اخبار داغ انتخاباتی

روایت های مختلف از یک ائتلاف / فریدونی و کاویانی: کرمپور خُلف وعده کرد

در پی تشدید اختلافات میان کرمپور ، فریدونی و کاویانی و به نتیجه نرسیدن ائتلاف ، ابعاد جدیدی از این اختلاف توسط نامزدها رونمایی شد.

به گزارش پرگون ، سه نامزد مجلس شورای اسلامی که قرار بود با یکدیگر به ائتلاف برسند و نهایتاً محمد علی کاویانی را به عنوان نماینده ی مورد حمایت اصلاحات و اعتدال معرفی نمایند ، به خُلف وعده ی یکی از این سه نفر ائتلاف بی نتیجه ماند. امّا چه کسی خّلف وعده نموده است؟

کرمپور میگوید: اولا که با فریدونی توافقی نداشتیم  و من با تعدادی از رزمندگان دوران دفاع مقدس در شهر فراشبند جلسه ای داشتیم و از من خواستند که چون دور قبل از فریدونی حمایت کردید و وی نماینده شد، این بار باید از کاویانی حمایت کنید و به نفع وی کنار روید ومن نیز گفتم اگر فریدونی برود و به نفع کاویانی انصراف دهد حمایت خود را از کاویانی رسما اعلام کند و دقیقا اشاره کند که علت انصرافش حمایت از کاویانی است، من نیز عرض یکساعت نشده در فرمانداری حاضر شوم و انصراف خود را کتبا اعلام کنم و به نفع کاویانی کنار روم  ولی فریدنی خلف وعده کرد و چنین نشد.

فریدونی نیز در سخنانی گفت: جناب آقای کرپور در یک جلسه ای در فراشبند حاضر می شود و در آن جلسه از او میخواهند که بیایید کمک کنید تا فراشبند هم بتواند نماینده ای در مجلس داشته باشد و به نفع آقای کاویانی کنار بروید. این بزرگوار (کرمپور) میگوید که من کنار میروم به شرطی که آقای فریدونی قبل از بنده کنار برود. البته یک سری مذاکراتی هم آنجا شده که اگر آقای فریدونی کنار رفت و شما کنار نرفتی چه می شود و اگر کنار رفتی چه می شود. ایشان (کرمپور) میگوید که اگر فریدونی کنار نرفت شما یعنی فراشبندیها و احزابش بیایند و از من (کرمپور) حمایت بکنند. حال سؤال اینجاست که اگر قرار است شما با احزاب فراشبند به نتیجه برسید خُب باید به تفاهم برسید و یا امیاز میدهید و یا امتیازاتی بگیرید ؛ اینها چه ربطی به فریدونی دارد که نفر سوم را وارد این قضیه می کنید؟

خُب دوستان فراشبندی آمدند سراغ ما و گفتند اگر شما انصراف بدهی آقای کرمپور هم انصراف میدهد و مشکل فراشبند و آقای کاویانی هم حل می شود. 

بنده فرصت خواستم چون ریسک بزرگیست. خُب بنده ده سال فراشبند زندگی کرده ام و این یعنی فراشبندی بودن. نهایتاً به این نتیجه رسیدم که این کار را بکنم و جمعه ای بود که بنده انصرافم را نوشتم و تحویل فرمانداری فیروزآباد دادم.

حالا آقای کرمپور میگوید این کار نشده و فریدونی باید می نوشت که من به نفع آقای کاویانی کنار می روم. عزیز من ، جناب آقای کرمپور ، انصرافی که شما میخواهید به وزارت کشور بدهید که دیگر مشروط نیست؟ اصلاً از شما قبول نمیکنند که بگویید به نفع X یا به نفع Y کنار می روم. آن مرحله ی بعدیست. شما میگویید اینکار را نکرده و من میگویم عزیزان فراشبند ناظر فرستادند و اینکار بنده را نظارت کردند. بپرسید. یکی از نخبگان فراشبند را فرستادن که آیا فریدونی اینکار را کرده یا نکرده است. زمانی بنده باید بیانیه بدهم و بگویم به نفع آقای کاویانی کنار رفته ام که وعده ی آقای کرمپور محقق می شد. قرار بود شنبه ساعت 9 آقای کرمپور بیاید و نیامد. تا آخر وقت اداری هم صبر کردیم و ایشان نیامدند. شب بعدش هم بنده انصرافم را پس گرفتم.

کاویانی نیز در اینباره اذعان داشت: ایشان (کرمپور) در میان جمعی از سیاسون شهر فراشبند گفته اند که اگر یکی از نامزدهای سرشناس (فریدونی) به نفع من کنار برود ، این آقا (کرمپور) نیز به نفع بنده کنار برود. نفر اول ساعت 11 شب می آید و انصراف نامه ی خودش را تحویل فرماندار میدهد و نفر دوم که قرار بود ساعت 8 یا 9 برود و انصراف بدهد به عهد خود وفا نکرده و این عین واقعیت است و چیز دیگری نیست. من خودم را در جمع سیاسیون قرار دادم و هیچ خُلف وعده ای هم نکردم. مسیری هم که انتخاب کرده ام یکه تازی و با عتماد به نفس است و به نفع کسی کنار نخواهم رفت. 

پرگون فایل صوتی اظهارات فوق را در اختیار دارد.

پایان خبر/

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.