کد مطلب 5064- ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۲۳:۰۹


فرمانده سپاه قیروکارزین خبر داد:

اجرای 163 برنامه به مناسبت هفته بسیج در قیروکارزین

فرمانده سپاه قیروکارزین از اجرای 163 برنامه متنوع به مناسبت هفته بسیج در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پرگون سرگرد عباس رضایی فرمانده سپاه قیروکارزین در نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص هفته بسیج اظهار داشت: رعایت تقوا در اطلاع‌رسانی باید سرلوحه کار رسانه‌ها باشد چراکه دشمن منتظر کوچک‌ترین خطای رسانه‌هاست تا با دامن زدن به آن فضای جامعه را به ملتهب کند.

وی از اجرای 163 برنامه متنوع به مناسبت هفته بسیج در این شهرستان خبر داد و بیان داشت: برنامه‌ها در سه سطح کلان، حوزه‌ها و پایگاه‌ها اجرا می‌شود به‌طوری‌که در حوزه‌ها هرروز و شب و در پایگاه‌ها هر شب به‌صورت هم‌زمان برنامه‌های متنوعی برگزار خواهد شد.

رضایی بسیج را عزم و اراده و آماده سفر ساختن نیروهای یک کشور برای جهاد در عرصه‌های مختلف دانست و خاطرنشان کرد: این حرکت منظم و سازمان‌یافته اجتماعی در هر جامعه با توجه به فرهنگ آن جامعه شکل می‌گیرد.

فرمانده سپاه قیروکارزین اضافه کرد: باید به فرموده امام (ره) آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی به تمام دنیا صادر شود و وظیفه بسیج پس از انقلاب اسلامی، فرهنگی و اعتقادی ما دفاع از مقدسات و ایدئولوژی‌ها و در پیش گرفتن سازوکاری برای حفظ ارزش‌ها است.

این مقام مسئول بابیان این‌که به فرموده امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تشکیل بسیج از الطاف خداوند است گفت: هفته بسیج همراه با ارائه عملکردها و یادآوری فرهنگ بسیجی بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزش‌ها و دمیدن روح بسیجی در کالبد جامعه است و این فرهنگ غنی باید چهره به چهره، نسل به نسل و سینه‌به‌سینه انتقال یابد.

رضایی بابیان این‌که یک نیروی کارآمد بسیجی در قشرهای مختلف دانشجویی، کارگری، کارمندی، فرهنگی، اصناف و محله‌ها باید برای دفاع تمام جانبه و نقش‌آفرینی در تمام عرصه‌ها آماده باشد تصریح کرد: امروز بسیج در عرصه‌های مختلف علمی، نظامی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خودنمایی و عرض‌اندام می‌کند و علاوه بر تکالیفی که در قانون اساسی دارد از ظرفیت‌های بسیج در حوزه‌های مختلفی که کشور نیاز دارد استفاده می‌شود.

وی داشتن فرهنگ بسیجی را مهم‌ترین مقوله دانست و اظهار داشت: بسیجی یعنی داشتن فرهنگ معنویت، شجاعت، بصیرت، غیرت، استقلال و آزادی و این‌که انسان اسیر خواسته‌های نفسانی نشود و هرکس با داشتن این شاکله یک بسیجی واقعی است.

فرمانده سپاه قیروکارزین در پایان بیان داشت: بسیج عظیم‌ترین و ماندگارترین یادگار امام راحل است که این نور عظیم را از دل قرآن و روایات استخراج کردند و امروز بسیج کارآمد، افتخار و ارزشی است که در مواجهه با کمبود و کاستی در هر عرصه‌ای با اتکا به خداوند و ورود بسیج توانسته‌ایم آن را جبران کرده و به سرانجام برسانیم.

رضایی ادامه داد: امام خمینی (ره) پس از یک هزار و 400 سال حکومتی اسلامی و مستقل را تشکیل دادند و این حکومت وابسته به شرق و غرب نیست اما عده‌ای نتوانسته‌اند این مفهوم عمیق را برای نسل جوان جا انداخته که حکومت اسلامی فقط وابسته به خدا است.

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.