کد مطلب 5058- ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۳۸:۱۹


فرماندار قیروکارزین تأکید کرد

لزوم توجه به بافت‌های فرهنگی و جغرافیایی در تقویت امربه‌معروف

فرماندار قیروکارزین گفت: توجه به بافت فرهنگی و جغرافیایی در تقویت فرهنگ‌سازی امربه‌معروف و نهی از منکر امری ضروری است.

اشکان کاظمی در نشست شورای اداری این شهرستان که با موضوع ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر تشکیل شده بود اظهار داشت: باید علل کمرنگ شدن این فریضه اللهی در جامعه و آسیب‌شناسی پیرامون آن از سوی مسئولان فرهنگی بررسی شود.

وی افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر در حالی در جامعه ما کمرنگ شده است که کشورهای اروپایی در قوانین شهروندی خود از آن الگوبرداری کرده و آن را به اجرا گذاشته‌اند و یا اینکه نویسندگان غربی مانند مایکل کوک کتاب‌های چند جلدی درباره آن نوشته‌اند.

فرماندار قیروکارزین نحوه رفتار را درانجام این فریضه اللهی عامل اساسی و تأثیرگذار دانست و تأکید کرد: در هر شرایط زمانی، مکانی، فرهنگی و جغرافیای با افراد به یک‌شکل نمی‌توان برخورد کرد و رفتارهای چندگانه و بدون مطالعه باعث کم‌رنگ شدن فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه شده است.

کاظمی راهکار خروج از این مشکل را مطالعات تحقیقی و توجه به بافت‌های قومی و قبیله‌ای و شرایط محیطی دانست و تصریح کرد: برای خروج از این مرحله باید در این زمینه فرهنگ‌سازی کنیم که مستلزم زمان و هزینه است.

این مقام مسئول بیان داشت: با تغییر نگرش در فرهنگ رفتاری و جلوگیری از رفتارهای چندگانه می‌توان این فریضه اللهی را در جامعه پررنگ کرده و در کنار تمام عوامل اهرم فشار به‌عنوان آخرین راهکار استفاده شود.

 

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.