کد مطلب 5053- ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۴۴:۵۵


رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور

طراحی سد سلمان با جامع‌نگری و آینده‌نگری نبوده است

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: یک مسئله مهم و اساسی که در نظام مدیریت و برنامه‌ریزی کشور موردتوجه و تأکید قرار دارد، جامع‌نگری و آینده‌نگری در طرح‌ها بوده که این امر در سد سلمان فارسی قیروکارزین رعایت نشده است.

به گزارش پرگون خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در گفتگو با فارس ، در حاشیه بازدید از این شهرستان اظهار داشت: یک مسئله مهم و اساسی که در نظام مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مورد توجه و تأکید قرار دارد، جامع‌نگری و آینده‌نگری در طرح‌ها بوده که این امر در سد سلمان فارسی قیروکارزین رعایت نشده است.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن تأکید بر رعایت حق‌آبه‌های زیست‌محیطی در احداث هر سد اذعان داشت: اگر این مسئله رعایت نشود، اکوسیستم دچار مخاطره خواهد شد.

جلالی با تأکید بر تغییر شاخص‌های پایداری در حوزه منابع طبیعی به دلیل حفظ آب‌ و خاک و پوشش گیاهی در دنیا گفت: امروز کشوری در دنیا ثروتمند است که از آیتم‌های اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی برخوردار باشد.

وی با تأکید بر ارزش فعالیت کشاورزی و حفظ باغات شهرستان قیروکارزین به‌منظور کمک به حفظ تعادل اکوسیستم گفت: طبق جلساتی که با وزارت نیرو داشته‌ایم، موضوع سد سلمان فارسی به‌صورت منطقه‌ای مطرح شد و برای رساندن آن به جایگاه مناسب به‌منظور تحقق اهداف موردنظر در دشت‌های این شهرستان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در مورد درگیر بودن باغات بخش افزر با خشکسالی نیز گفت: مسائل دشت افزر به‌صورت ویژه مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

جلالی همچنین در زمینه مشکل مردم با منابع ملی تأکید کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری منابع ملی باید حفظ شود و در مورد رفع مشکل مردم نیز سعی ما بر آن است که حقی تضییع نشود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در مورد مشکلات مکتوبی که به امضای فرماندار، امام‌جمعه و نماینده مردم قیروکارزین در مجلس رسیده بود، نیز گفت: مشکلات به‌طور جدی و طبق روال قانونی پیگیری خواهد شد.

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.