کد مطلب 5048- ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۰۹:۲۹


توسط جمعیت هلال‌احمر صورت می‌گیرد؛

برگزاری رایگان دوره‌های آموزشی امداد و نجات در قیروکارزین

رئیس جمعیت هلال‌احمر قیروکارزین از برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و نجات و کمک‌های اولیه به‌طور رایگان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پرگون ایوب زارعی اظهار داشت: کشور ما به علت موقعیت ویژه جغرافیایی و زمین‌شناختی، شرایط آب و هوایی و اقلیمی و سایر عوامل طبیعی در معرض تأثیرات ناشی از سوانح طبیعی بوده و از ۱۰ کشور حادثه‌خیز مهم دنیا تلقی می‌شود.

وی با اشاره به این‌که برخی سوانح غیرطبیعی مانند تصادفات جاده‌ای، آتش‌سوزی‌ها، حوادث صنعتی و کارگاهی و امثال آن، سالانه جان صدها تن از هم‌وطنان ما را تهدید می‌کند، اضافه کرد: بی‌شک پیشگیری از این‌گونه سوانح و حوادث و رعایت نکات ایمنی ضروری‌ترین امر در راستای کاهش خسارات انسانی و اقتصادی ناشی از آن است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر قیروکارزین بیان داشت: وجود آمادگی در نیروهای امدادی و نیز عموم مردم و آشنایی آنان با شیوه‌ها و روش‌های امدادرسانی و کمک به مصدومان و مجروحان نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا در لحظات حادثه بتوان در سریع‌ترین زمان ممکن به یاری آسیب‌دیدگان شتافت.

زارعی با اشاره به این‌که امروزه توصیه می‌شود، افراد کمک‌های اولیه را بیاموزند، تصریح کرد: هر فرد امکان دارد، به‌طور ناگهانی و غیرمنتظره در شرایطی قرار گیرد که برای کمک به خود یا دیگران به کمک‌های اولیه نیازمند شود، چراکه اغلب آسیب‌ها و بیماری‌ها نیاز به احیا و مراقبت پزشکی ندارد، اما همان‌قدر که نجات جان انسان بسیار مهم است، دانستن مراقبت از جراحت‌های خفیف نیز به توجه و آموزش کمک‌های اولیه نیاز دارد.

این مقام مسئول از برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و نجات و کمک‌های اولیه به‌طور رایگان در این شهرستان خبر داد و بیان داشت: جمعیت هلال‌احمر قیروکارزین در نظر دارد، برای بالا بردن سطح اطلاعات عمومی و تخصصی مردم شهرستان و حومه در تمام سطوح دوره‌های آموزشی امداد و نجات و کمک‌های اولیه را به‌صورت رایگان برگزار کند.

وی ادامه داد: افراد علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به جمعیت هلال‌احمر قیروکارزین و یا تماس با تلفن ۰۷۱۵۴۵۲۷۷۲۱ برای نام‌نویسی و ثبت‌نام اقدام کنند.

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.