کد مطلب 4616- ۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۰:۰۶


نادر فریدونی خبر داد:

ایجاد پالایشگاه هالگان در دستور کار و اقدامات آتی وزارت نفت قرار گرفته است

فریدونی: ایجاد پالایشگاه هالگان قیروکارزین طی جلسات متوالی در دستور کار و اقدامات آتی وزارت نفت قرار گرفته است.

به گزارش پرگون نادر فریدونی نماینده مردم قیروکارزین، فیروزآباد و فراشبند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص برنامه ششم توسعه مجلس در رابطه با صنعت نفت اظهار داشت: برنامه ششم از طرف مقام معظم رهبری به دولت و مجلس ارائه شده و این برنامه به طور یقین قابل اجرا است.
 
وی تصریح کرد: توسعه میادین مشترک یکی از بخش‌های اساسی برنامه ششم است که مورد تأکید و توجه مسئولان زیربط قرار گرفته است.
 
فریدونی افزود: مسئولان نفتی علاوه بر سرمایه‌گذاری در حوزه توسعه طرح‌های کلیدی باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های داخلی به نحو احسن استفاده نمایند به طوری که هم اکنون در فیروزکوه چاه‌های گاز وجود دارد که مردم حق دارند از این چاه‌ها بهره‌برداری اساسی بکند.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ایجاد پالایشگاه هالگان قیروکارزین طی جلسات متوالی در دستور کار و اقدامات آتی وزارت نفت قرار گرفته است.، همچنین میدان گازی آغار و دالان از جمله این طرح‌های توسعه‌ای است.
 
وی تصریح کرد: همچنین در صنعت پتروشیمی گام‌‌های اساسی در رابطه با صنایع پایین دستی برداشته شده است که این امر علاوه بر ارزش افزوده در کشور رشد اقتصادی را نیز به همراه دارد.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: اگر مديريت صحيحی در اين حوزه صورت گيرد قطعا فضای مثبتی در اقتصاد كشور حاكم خواهد شد، اما اگر با تغييرات صورت گرفته در فضای بين الملی، اقتصاد كشور روند فعلی خود را ادامه دهد توليدكنندگان باقی مانده در چرخه توليد كشور نيز از بين خواهند رفت.

وی تصریح کرد: از جمله اقداماتی كه بايد از سوی دولت برای به حركت درآوردن چرخه توليد كشور انجام شود می‌توان به ارزش دادن به توليد و توليدكننده داخلی عنوان كرد.

فریدونی گفت: باید مراقب تیغ دولبه تحریم‌ها بود چرا که در زمان تحریم ایران از نظر فضای اقتصادی آسیب‌های زیادی را متحمل شد مسولان ذیربط باید برای ادامه حیات تولید و صادرات تدابیر هوشمندانه‌ای را اتخاذ کنند چرا که بدون برنامه‌ریزی برای ورود به عرصه پساتحریم مشکلات را دوچندان می‌کند.

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.