کد مطلب 4186- ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۲۰:۰۰


امام جمعه قیروکارزین در گفتگو با پرگون:

اداره راه و شهرسازی قیروکارزین در برگزاری مزایده زمین های شهر قیر بازنگری کند/ سد سلمان مربوط به قیروکارزین است

امام جمعه شهرستان قیروکارزین در گفتگوی تفصیلی با پرگون به سؤالات مختلف در خصوص مسائل و مشکلات روز شهرستان قیروکارزین پاسخ گفت.

حجت الاسلام و المسلمین عنایت الله اکبری امام جمعه شهرستان قیروکارزین در گفتگوی تفصیلی با پرگون با تبریک هفته هلال احمر گفت: شهرستان قیروکارزین از جمله نقاط زلزله خیز می باشد و وظیفه نهاد هلال احمر نیز به تبع آن در این شهرستان خطیر خواهد بود. وی تصریح کرد: در سال گذشته با توجه به وقوع زلزله های متعدد در قیروکارزین کارهای مثبتی توسط هلال احمر صورت گرفت که جای تشکر دارد، اما باز هم تاکید می کنم که باید پیگیری ها ادامه داشته باشد و هلال احمر شهرستان در همه حال آماده بود و انبارهای آن پر باشد.

امام جمعه قیروکارزین در ادامه ابراز داشت: 1500 نفر معتکف در 15 نقطه شهرستان قیروکارزین در مراسم اعتکاف حضور پیدا کردند که نشان از یک جهاد فرهنگی بزرگ در قیروکارزین بود و تلاش خواهیم کرد در سال آینده با عظمت بزرگتری و در عین حال با کیفیت بالاتری اجرا کنیم.

حجت الاسلام اکبری در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص زمین های مزایده ای اداره راه و شهرسازی شهرستان گفت: در بحث واگذاری زمین های مزایده ای اداره راه و شهرسازی در شهر قیر چندین نکته قابل توجه است؛ اولین بحث این است که اطلاع رسانی جامعی برای این امر صورت نگرفت تا تمامی اقشار جامعه از آن اطلاع پیدا کنند و فقط عده ای خاص و نوعا پولدار از آن آگاه شدند و بنده در این زمینه تذکر دادم؛ بحث دیگر این است که زمین ها در مسیر جاده ای است که در آینده قرار است یک مسیر ترانزیتی به سمت عسلویه و جنوب کشور باشد و قطعا در زمینه واگذاری باید تجدید نظر شود. وی ادامه داد: مشاهده شده شخصی خاص برای هر 30 قطعه زمین نام نویسی کرده است که این اصلا به صلاح نیست و باید اولویت بندی های خاصی وجود داشته باشد؛ اگر اولیت بندی نشود افرادی با وضع مالی خوب که چندان نیازی به زمین ها ندارند با قیمت های بالا می خرند و در سال های آتی با چند برابر قیمت به مردم می فروشند. اکبری عنوان داشت: در مورد دیگری نیز مشاهده شده است افراد غیر بومی برای هر 30 قطعه زمین با مبالغ بالا شرکت کرده اند که این مورد نیز به صلاح نیست و باید برای مزایده قانونی نوشته شود تا اولویتی برای افراد بومی شهرستان وجود داشته باشد.

امام جمعه قیروکارزین در ادامه با اشاره به نامگذاری سد سلمان شهرستان قیروکارزین توسط عده ای به نام سد سلمان جهرم گفت: این مورد را پیگیری می کنیم و از فرماندار شهرستان می خواهیم به فرماندار جهرم نامه زده و گفته شود که این سد مربوط به قیروکارزین می باشد. وی افزود: اگر جایی این مطلب ذکر شد قطعا نویسنده آن مشخص است و باید به آن روزنامه یا خبرگزاری تذکر داده شده و از آن خواسته شود تکذیبیه منتشر کند.

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.