کد مطلب 4088- ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۲:۴۳


دفاع فریدونی از استانی شدن انتخابات مجلس

نماینده مردم قیروکارزین، فیروزآباد و فراشبند در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی سبب تقویت تشکل‌ها و فعالیت‌های حزبی می‌شود.

به گزارش پرگون نادر فریدونی مردم قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی در مورد طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با اجرایی شدن این طرح نمایندگان مردم در خانه ملت با دید و برنامه ملی مسائل کلان استان خود را پیگیری و رسالت اصلی خود را بهتر ایفا می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بخش عمده‌ای از وقت و زمان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی صرف پیگیری مسائلی جزئی می‌شود افزود: بیشتر این امور مربوط به دولت و دستگاه‌های اجرایی است که در حال حاضر بر عهده نمایندگان قرار دارد.

نماینده مردم قیروکارزین، فیروزآباد و فراشبند در مجلس شورای اسلامی ‌حزبی نگریستن به انتخابات از سوی مردم و مصداق ائتلافی شدن انتخابات را از مزایای طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: در این طرح انتخابات از مسائل قومی، قبیله‌ای و مباحث منطقه‌ای فاصله می‌گیرد و مباحث حزبی و تشکل‌ها تقویت می‌شود.

فریدونی با اشاره به اینکه در حال حاضر نمایندگان مردم در خانه ملت به عنوان یک واسطه بین مردم و دولت نقش خود را ایفا کرده و مسائل و مشکلات حوزه انتخابی خود را پیگیری می‌کنند تصریح کرد: با اجرایی شدن طرح استانی شدن انتخابات فاصله بین مردم و دولت بیشتر می‌شود و این موضوع یکی از معایب این طرح است.

وی با بیان اینکه در طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، نمایندگان در واقع نماینده مردم تمام استان خود هستند عنوان کرد: در طرح جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نه‌تنها باید پاسخگوی مردم شهرستان خود بلکه باید پاسخگوی تمام مردم استان باشند که به دلیل عدم شناخت نمایندگان از تمام استان ممکن است مشکلاتی را به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم قیروکارزین، فیروزآباد و فراشبند در مجلس شورای اسلامی استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی را سبب کاهش مشارکت مردم در مجلس شورای اسلامی دانست و بیان کرد: کاهش مشارکت مردم در امر انتخابات به نفع نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

فریدونی با اشاره به اینکه با اجرایی شدن طرح استانی شدن انتخابات مجلس ممکن است در انجام امور و رسیدگی به تقاضای مردم از سوی نمایندگان فرافکنی شود و هر یک از نمایندگان خود را پاسخگو و متعهد به انجام و پیگیری امور مردم در سطح استانی نبینند اظهار داشت: این موضوع نیز از دیگر معایب این طرح است.

وی افزود: با اجرایی شدن این طرح نقاط روستایی و دورافتاده و محروم هر استان همچنان محروم‌تر می‌شوند و مردم برای پیگیری امور خود دچار مشکل می‌شوند.

نماینده مردم  قیروکارزین، فیروزآباد و فراشبند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی نخبگان فکری و فرهنگی امکان کمتری برای ورود به مجلس دارند خاطرنشان کرد: در این طرح صاحبان قدرت و ثروت و افراد متصل به آنها امکان حضور بیشتری در مجلس دارند.

فریدونی تأکید کرد: کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است اما در جزئیات آن نیاز به بازنگری است.

تسنیم

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.