کد مطلب 4075- ۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۸:۲۲:۲۵


مدیر کمیته امداد قیروکارزین در نشست خبری مطرح کرد؛

جذب 9.5 میلیارد ریال درآمد در سال 93 توسط کمیته امداد قیروکارزین

محمد مریدازده مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قیروکارزین از اختصاص بیش از یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال هزینه به بیش از 7650 مددجوی تحت پوشش این نهاد خبر داد.

محمد مریدازده مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قیروکارزین از اختصاص بیش از یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال هزینه به بیش از 7650 مددجوی تحت پوشش این نهاد خبر داد.

به گزارش پرگون مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قیروکارزین در نشست خبری خود با بیان اینکه کمیته امداد این شهرستان 3100 خانوار را در قالب 7650 نفر تحت حمایت خود دارد افزود: از این تعداد 350 نفر را دانش‌آموزان و 240 نفر را دانشجویان شامل می شوند.

وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی و حمایتی این نهاد افزود: برگزاری اردوهای زیارتی – سیاحتی ، آموزش های متنوع فرهنگی همچون آموزشهای چهره به چهره ، گروهی ،طرح فلاح و... از دیگر برنامه های ارائه شده توسط این نهاد است و درسال گذشته حدود 550 نفر از اعضای خانوار های تحت حمایت با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 570 میلیون ریال از این مزایا بهرمند شده اند.

وی به پرداخت تسهیلات خود اشتغالی به مدجویان اشاره کرد و افزود: مددجویان تحت حمایت پس از گذراندن دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و بلندمدت و کسب مهارت ضمن مشاوره شغلی با دریافت تسهیلات اشتغال وارد بازار کارمی شوند.

مریدزاده ادامه داد: 433 نفر از مددجویان آموزش‌های لازم را فرا گرفتند که از این میان 78 نفر از طریق کاریابی مشغول به کار شده اند و مبلغ 70 میلیون ریال در این بخش هزینه شده است.

مدیر کمیته امداد قیروکارزین به پرداخت 231 مورد تسهیلات اشتغال اشاره کرد و گفت: 22 میلیارد و 140 میلیون ریال بایت این طرح ها از اعتبارات امداد، صندوق اشتغال و از محل تسهیلات بانکی هزینه شده است.

وی گفت: از دیگر خدمات این نهاد پرداخت 370 مورد وام قرض‌الحسنه با اعتبار 4 میلیارد و 728 میلیون ریال برای کارگشایی مشکلات نیازمندان تحت حمایت بوده است.

وی کمک هزینه ازدواج شامل هدیه ازدواج به داماد، جهیزیه نوعروسان و کمک هزینه ازدواج مجدد را 64 مورد با هزینه یک میلیارد و 70 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: از دیگرخدمات ارائه شده به مددجویان، بهره‌مندی 1500 نفر از بیمه تامین اجتماعی و بهره‌مندی 3300 نفر از از سایر خدمات بهداشتی و بیمه‌ای شامل خدمات فرانشیز درمانی و شاخصهای بهداشتی با اعتباری افزون بر 2 میلیارد و 460 میلیون ریال بوده است.

مرید زاده با بیان اینکه در این شهرستان بیش از 1000 حامی سرپرستی 377 نفر از ایتام تحت حمایت را بر عهده دارند گفت: در سال گذشته 3 میلیارد و 718 میلیون ریال از محل کمکهای نقدی و غیرنقدی به این ایتام کمک شده است.

مرید زاده به درآمد سال 93 حوزه مشارکت‌های این مدیریت اشاره کرد و گفت: درآمدهای حاصل از وجوهات امانی و درآمدهای محلی به ارزش 7 میلیارد و 649 میلیون ریال، درآمد صندوق های صدقات به مبلغ 1 میلیارد و 814 میلیون ریال و در مجموع در تمامی سرفصلها 9 میلیارد و 464 میلیون ریال توسط این نهاد جذب شده است.

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.