کد مطلب 1876- ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۵:۵۱


با شهدا؛

شهید قیروکارزینی که در موسوم حج به افتخار شهادت نایل شد

شهرستان قیروکارزین این افتخار را داشت تا سهمی در شهدای حج نیز داشته باشد و در این راه نیز ولایتمداری خود را به اثبات برساند.

نهم مرداد 1366 مصادف شده بود با شش ذیحجه برای راهپیمایی برائت از مشرکین انتخاب شده بود. آن روزها مراسم برائت از مشرکین در شهر مکه انجام می‌شد. سخنرانی، ساعت شش بعدازظهر تمام شد و بعد از آن جمعیت مسیر راهپیمایی را با شعار علیه آمریکا و اسرائیل به سمت پل حجون در کنار قبرستان ابوطالب طی کرد. نزدیک غروب، راهپیمایی تقریبا تمام شده بود و بلندگوها خاموش بود که آن فاجعه شروع شد.

ما هنوز آن جمعه ی خونین را فراموش نکرده ایم . همان روزی که حرمت خانه ی خدا را شکستند و ننگی را بر پیشانی خود زدند که انشا الله به زودی جوابش را خواهند گرفت. آن روز زائران ایرانی را به خاک و خون کشیدند ولی نمی دانستند که روزی این رود به دریا خواهد پیوست .
جهانیان بدانند که ما نخواهیم گذاشت تا خون شهیدانمان پایمال شود . آن روز یک ملت بودیم ولی امروز به یاری خدا همان امت واحده را تشکیل خواهیم داد .

در این روز شهرستان قیروکارزین این افتخار را داشت تا سهمی در شهدای حج نیز داشته باشد و در این راه نیز ولایتمداری خود را به اثبات برساند. شهید حاج مصطفی علیپور تنها شهید حج شهرستان قیروکارزین است که افتخار شهادت نصیبش شد. به یاد این شهید بزرگوار صلوات

 

 


کلیه حقوق این وب سایت برای سفیر سیستم محفوظ می باشد.